Pakiet medyczny, inaczej abonament, to zamiennik opieki medycznej na NFZ. Wiąże się z koniecznością opłat miesięcznych lub rocznych za dostęp do lekarzy i usług medycznych. Nie jest nowością na rynku, firm oferujących takie usługi jest coraz więcej, co świadczy o rosnącym zainteresowaniu wśród pacjentów. Jakie pozytywne aspekty niesie wykupienie abonamentu? Czy wizja szybkiego i łatwego dostępu do opieki zdrowotnej może mieć jakieś wady?
Pakiety Medyczne Luxmed – zalety
Abonament medyczny wiąże się z prywatnymi wizytami, zabiegami, badaniami, rehabilitacjami. Ceny określonych pakietów uzależnione są od ilości specjalizacji i rodzajów usług. Do głównych zalet można bez większego zastanowienia zaliczyć czas oczekiwania na wizytę. Często zabiegi i konsultacje na NFZ są umawiane na odległe terminy. Zdarza się, że po roku lub dwóch konieczność odbycia usługi mija- pacjent zdąży zasięgnąć pomocy w prywatnej placówce.
Cena także odgrywa kluczową rolę w odniesieniu do pozytywów płynących z zakupu pakietu medycznego. Pojedyncze prywatne wizyty mogą okazać się kosztowne. Leczenie schorzeń wymaga niekiedy nie jednej, a kilku konsultacji u specjalisty. Pakiet daje komfort korzystania z usług wybranych lekarzy bez limitu. Więcej informacji o pakietach tutaj: https://www.medipakiet.pl/.
Prywatne poradnie i kliniki charakteryzują się często nowoczesnym podejściem do pacjenta. Zarówno w kontekście metod leczenia jak i infrastruktury medycznej. Urządzenia tu są bardziej precyzyjne, zaawansowane technologicznie. Przykładowo- w ramach NFZ nie można odbyć leczenia kanałowego pod mikroskopem. Nowoczesne gabinety stomatologiczne posiadają szereg usług, które nie są wliczane w usługi Narodowego Funduszu Zdrowia. Ten przykład można przełożyć na wiele innych specjalizacji.
Pakiety medyczne to dobra opcja dla osób, które nie są objęte ubezpieczeniem i nie przysługuje im prawo do państwowej opieki zdrowotnej. Warto przekalkulować koszty leczenia i pobytów w szpitalu bez abonamentu prywatnego i z nim.
Kolejną zaletę stanowi pakiet medyczny jako benefit pracowniczy. Badania na przełomie lat pokazują, że opieka zdrowotna zapewniana przez pracodawcę jest cennym i motywującym środkiem. Dla przedsiębiorcy to dobry sposób na zachęcenie zatrudnionych osób do pracy, a dla nich to dowód, że pracodawca dba o zespół.
Abonament medyczny- wady
Podejmując temat wad pakietów medycznych, pierwszym aspektem wydaje się cena. Dodatkowy koszt miesięczny może okazać się barierą nie do przeskoczenia dla niektórych osób. Pomimo elastyczności pakietu, pacjent który nie korzysta często z usług medycznych może nie być chętny na inwestycję w abonament.
Zakres świadczonych usług i konsultacji uzależniony jest od kosztu pakietu. W konsekwencji drogi pakiet, zawierający możliwie najwięcej świadczeń może nie być osiągalny finansowo dla pacjentów.
Nie wszystkie specjalizacje medyczne są uwzględnione w pakietach, dlatego warto zrobić badania i sprawdzić wszelkie symptomy przed podjęciem decyzji o zakupie. Jednocześnie zakres udzielanej pomocy określa umowa, którą należy skrupulatnie przeczytać i zorientować się, czy warunki w niej zawarte odpowiadają wymaganiom pacjenta.
Podobne artykuły
Marka Persen ruszyła z nową kampanią pt. Metody na stres.
Przechowywanie insuliny: praktyczne porady i akcesoria
Wkładki urologiczne dla kobiet: Komfort i ochrona na co dzień