Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Czy to już uzależnienie? Sprawdź czy Twoje picie alkoholu to już choroba

alkoholizm

Alkoholizm zaczyna się naprawdę niewinnie. Wstępna faza ciągnąć się może latami i może nie wzbudzać żadnych podejrzeń. Nawet spożycie niewielkich ilości alkoholu, które staje się codziennym rytuałem, może oznaczać spory problem. Z tego właśnie względu alkoholizm jest dosyć trudny do rozpoznania. Sprawdźmy jak rozwiązać test na alkoholizm?

Test na alkoholizm: można go zrobić online!

Uzależnienie od alkoholu nie wybiera. Może w zasadzie dotknąć każdego z nas. Same objawy mogą być przeróżne. Wiele osób nie widzi swojego uzależnienia. Uzależnienie od alkoholu rozwija się w środku, a więc tam, gdzie nikt poza nami, nie ma żadnego dostępu. Najważniejsze się rozgrywa w nas samych, a kluczowe jest podejście do alkoholu, nasze odczucia oraz także myśli. Dlatego też metodą najlepszą diagnozowania alkoholowych problemów są testy. Sprawdźmy czy przypadkiem coś nie wymyka się spod kontroli.

Test na uzależnienie od alkoholu jest stosowany niemal na całym świecie. Pomaga nam sprawdzić uzależnienie od alkoholu. Diagnostyczne kwestionariusze są narzędziem, z którego korzystają bardzo często specjaliści. Wynik jest niesamowicie pomocny, ponieważ określi samo prawdopodobieństwo występowania alkoholowym problemów i wskazywać może na objawy ryzykownego picia, szkodliwego czy też już samego uzależnienia.

Każdy z nas może przeprowadzić samodzielnie test online. Testy te zasygnalizować mogą nam problem oraz uświadomić jego istnienie. Co więcej możemy dostać wskazówkę co dalej.

Interpretacja takich testów jest bardzo prosta, a korzyści same w sobie są nieocenione. Testy na uzależnienie od alkoholu wykrywają alkoholowe problemu oraz także zachowania, które do nich mogą prowadzić. Jednak musimy pamiętać o tym, że jedynie odpowiedzi w stu procentach szczere dają nam wynik bardzo wiarygodny.

Jak sprawdzić, czy bliski ma problem z alkoholem?

Zawsze się zaczyna od drinków wieczornych czy też zakrapianych regularnie weekendów. Później kończy się już nieciekawie. Aby się nie dać złapać w pułapkę alkoholizmu, warto rozpoznawać sygnały, które świadczą o tym, że mamy problem z piciem nadmiernym.

Niestety moment, w którym się traci panowanie nad swoim życiem, można bardzo łatwo przegapić. O tym, że bliskie nam osoby są już po tak zwanej „drugiej stronie”, między innymi świadczy sięganie po alkohol w nieplanowany sposób oraz jego spożywanie w ilościach, które to umożliwiają ocenę przytomną sytuacji oraz przeszkadzają w działaniach codziennych. W takim właśnie przypadku osoba uzależniona powinna się udać do profesjonalisty, aby mógł poprawnie zdiagnozować sam problem z alkohole oraz określić jego nasilenie. Co więcej poszuka sprawdzonych rozwiązań. Żadna osoba mająca problem z alkoholem nie powinna czekać, aż straci pracę, prawo jazdy czy też swoją ukochaną rodzinę. Zasada jest taka – im dostrzeże się wcześniej nałóg, tym więcej strat można uniknąć.

Objawy alkoholizmu, których nie można lekceważyć. Pamiętajmy nie ma szczególnych splotów okoliczności. Nie ma usprawiedliwienia swojego nałogu poprzez brak możliwości odmowy, zbyt dużego upały czy też zakrapianego spotkania biznesowego. Nie należy się także tłumaczyć tym, że barman postawił nam kolejkę z okazji urodzin. Jeśli zawsze dana osoba potrafi się wytłumaczyć z picia i racjonalizuje nadużywanie alkoholu – to jest to znak, że może mieć spory problem z alkoholem.

Wiele osób uzależnionych także nie potrafi powiedzieć sobie dosyć i sięgają po kolejnego drinka, kolejny kieliszek czy też po kolejne piwko. Wszystko wskazuje na to, że mamy objawy nadużywania alkoholu. Osoby uzależnione także mają tendencję to okłamywania swoich bliskich. Co jak co, ale naprawdę są w stanie wypić pięć piw, a mówią, że skończyło się na jednym jedynym i to bezalkoholowym.

Alkoholizmowi sprzyja również imprezowy tryb życia. Niestety coraz więcej osób imprezuje regularnie i w większości przypadków nie prowadzi to do niczego dobrego. Naprawdę jest to oczywiste i musimy się tego trzymać. Zapanujmy nad sobą i w razie potrzeby pomóżmy także swoim bliskim. Dzięki temu problemy z alkoholem nie będą już nas dotyczyły czy też alkoholizmu kompletnie nie doświadczymy. Tego chcemy.