
Najchętniej zgłaszają się osoby, które cierpią na zespół odstawienia i potrzebują detoksu alkoholowego. Jest to zazwyczaj spowodowane ciągami alkoholowymi, a alkoholik często nie jest w stanie samodzielnie rzucić substancji psychoaktywnych. Mają większe szanse na podjęcie leczenia, jeśli skorzystają z pomocy specjalistów od uzależnień w ośrodku odwykowym.
Mamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu alkoholizmu i detoksie. Oferujemy bezpieczny detoks z planem dostosowanym do każdej osoby uzależnionej. Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca, aby detoks alkoholowy trwał od 7 do 10 dni. Dokładny czas trwania detoksykacji zależy od stanu psychicznego, fizycznego i zatrucia krwi pacjenta.
Co to jest detoks alkoholowy?
Nasz detoks alkoholowy ma na celu przerwanie ciągu alkoholowego i złagodzenie objawów psychicznych i fizycznych związanych z nagłym odstawieniem alkoholu. Są to skutki uboczne zespołu abstynencyjnego. Psychoterapeuci i lekarze podejmują wiele różnych działań, aby poprawić stan zdrowia pacjenta i przygotować go do terapii. Podczas detoksu podaje się mu witaminy, magnez, potas i elektrolity. Uzupełniane są również sole mineralne. Podawane są one dożylnie, aby przyspieszyć metabolizm uzależnionego. Oczyszczony organizm jest w stanie psychicznie walczyć z chorobą alkoholową.
Początek leczenia alkoholizmu
Oferujemy profesjonalne leczenie alkoholizmu, a także detoks. Dobrym sposobem na wyjście z nałogu jest przerwanie łańcucha alkoholowego oraz poprawa samopoczucia i zdrowia fizycznego osób, które zmagają się z uzależnieniem. Kluczem do tego jest motywacja. Pomagamy znaleźć motywację, której potrzebujesz. Oferujemy również wsparcie psychologiczne, które pozwoli Ci odzyskać wewnętrzną siłę, równowagę, chęć do działania i trzeźwego życia. Warto spróbować detoksu alkoholowego, aby tak się stało, a następnie zgłosić się na dalsze leczenie.
Kiedy przeprowadza się detoks alkoholowy?
Gdy pacjent nie jest w stanie samodzielnie rzucić używki, zalecany jest detoks alkoholowy.
Udany detoks alkoholowy może pomóc w zaprzestaniu picia. Choć nie leczy on uzależnienia, może zapewnić krótkotrwałą poprawę zdrowia, a także samopoczucia. Stwarza również idealne warunki do rozpoczęcia leczenia uzależnienia.
Więcej do przeczytania w temacie detoksu alkoholowego znajdziesz pod adresem https://alkoholizmandrychow.pl/ufhr/detoks-alkoholowy-andrychow.html
Detoks alkoholowy i objawy abstynencji
Dwa terminy powszechnie używane w kontekście leczenia uzależnienia od alkoholu to zespół abstynencyjny i detoks alkoholowy.
Poniżej przedstawiono charakterystykę detoksu alkoholowego i odstawienia substancji:
- niepokój, lęk,
- bezsenność,
- drażliwość,
- drżenie całego ciała, szczególnie kończyn.
- bóle mięśni,
- Zaburzenia wegetatywne dotyczą przede wszystkim układu krążenia i układu pokarmowego. Należą do nich nudności, wymioty i biegunka.
Sporadycznie występują niespójne zaburzenia neurologiczne, zaburzenia równowagi i oceny odległości, zaburzenia widzenia, zaburzenia orientacji oraz czasu i przestrzeni, zaburzenia świadomości, stany paniki i depersonalizacji (zaburzenia osobowości).
„Głód biochemiczny” to nagła zmiana metaboliczna, która powoduje zespół abstynencyjny. Z psychologicznego punktu widzenia może wystąpić skrajny dyskomfort, lęk, napady paniki lub agresja. W efekcie pojawia się tendencja do natychmiastowego kontaktu z substancją, np. alkoholem, narkotykiem, środkiem farmakologicznym lub chemicznym.
Detoks alkoholowy w warunkach stacjonarnych
Dla osób uzależnionych, które podjęły decyzję o zerwaniu z nałogiem, detoks alkoholowy może być trudnym etapem. Trudno jest rzucić używanie alkoholu, jeśli masz długotrwałe uzależnienie. Detoks alkoholowy w ośrodku stacjonarnym jest oferowany w bezpiecznym i komfortowym środowisku. Detoks nie jest czasochłonny i może być zakończony w ciągu zaledwie 3 do 5 dni. Istnieją trzy etapy detoksykacji.
- Część medyczna obejmuje eliminację alkoholu z organizmu.
- Płynne przejście do abstynencji.
- Terapia, która pomoże Ci podjąć właściwe decyzje dotyczące Twojej przyszłości.
Podobne artykuły
Nie tylko kaszel. Sprawdź, jakie objawy mogą budzić podejrzenie POChP
O czym świadczy powiększona wątroba? Zwróć uwagę na te objawy
Mam coś pod skórą, to straszne