Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Detoks alkoholowy w prywatnej klinice.

Detoks alkoholowy w prywatnej klinice.

Najchętniej zgłaszają się osoby, które cierpią na zespół odstawienia i potrzebują detoksu alkoholowego. Jest to zazwyczaj spowodowane ciągami alkoholowymi, a alkoholik często nie jest w stanie samodzielnie rzucić substancji psychoaktywnych. Mają większe szanse na podjęcie leczenia, jeśli skorzystają z pomocy specjalistów od uzależnień w ośrodku odwykowym.

Mamy wieloletnie doświadczenie w leczeniu alkoholizmu i detoksie. Oferujemy bezpieczny detoks z planem dostosowanym do każdej osoby uzależnionej. Narodowy Fundusz Zdrowia zaleca, aby detoks alkoholowy trwał od 7 do 10 dni. Dokładny czas trwania detoksykacji zależy od stanu psychicznego, fizycznego i zatrucia krwi pacjenta.

Co to jest detoks alkoholowy?

Nasz detoks alkoholowy ma na celu przerwanie ciągu alkoholowego i złagodzenie objawów psychicznych i fizycznych związanych z nagłym odstawieniem alkoholu. Są to skutki uboczne zespołu abstynencyjnego. Psychoterapeuci i lekarze podejmują wiele różnych działań, aby poprawić stan zdrowia pacjenta i przygotować go do terapii. Podczas detoksu podaje się mu witaminy, magnez, potas i elektrolity. Uzupełniane są również sole mineralne. Podawane są one dożylnie, aby przyspieszyć metabolizm uzależnionego. Oczyszczony organizm jest w stanie psychicznie walczyć z chorobą alkoholową.

Początek leczenia alkoholizmu

Oferujemy profesjonalne leczenie alkoholizmu, a także detoks. Dobrym sposobem na wyjście z nałogu jest przerwanie łańcucha alkoholowego oraz poprawa samopoczucia i zdrowia fizycznego osób, które zmagają się z uzależnieniem. Kluczem do tego jest motywacja. Pomagamy znaleźć motywację, której potrzebujesz. Oferujemy również wsparcie psychologiczne, które pozwoli Ci odzyskać wewnętrzną siłę, równowagę, chęć do działania i trzeźwego życia. Warto spróbować detoksu alkoholowego, aby tak się stało, a następnie zgłosić się na dalsze leczenie.

Kiedy przeprowadza się detoks alkoholowy?

Gdy pacjent nie jest w stanie samodzielnie rzucić używki, zalecany jest detoks alkoholowy.

Udany detoks alkoholowy może pomóc w zaprzestaniu picia. Choć nie leczy on uzależnienia, może zapewnić krótkotrwałą poprawę zdrowia, a także samopoczucia. Stwarza również idealne warunki do rozpoczęcia leczenia uzależnienia.

Więcej do przeczytania w temacie detoksu alkoholowego znajdziesz pod adresem https://alkoholizmandrychow.pl/ufhr/detoks-alkoholowy-andrychow.html

Detoks alkoholowy i objawy abstynencji

Dwa terminy powszechnie używane w kontekście leczenia uzależnienia od alkoholu to zespół abstynencyjny i detoks alkoholowy.

Poniżej przedstawiono charakterystykę detoksu alkoholowego i odstawienia substancji:

  • niepokój, lęk,
  • bezsenność,
  • drażliwość,
  • drżenie całego ciała, szczególnie kończyn.
  • bóle mięśni,
  • Zaburzenia wegetatywne dotyczą przede wszystkim układu krążenia i układu pokarmowego. Należą do nich nudności, wymioty i biegunka.

Sporadycznie występują niespójne zaburzenia neurologiczne, zaburzenia równowagi i oceny odległości, zaburzenia widzenia, zaburzenia orientacji oraz czasu i przestrzeni, zaburzenia świadomości, stany paniki i depersonalizacji (zaburzenia osobowości).

„Głód biochemiczny” to nagła zmiana metaboliczna, która powoduje zespół abstynencyjny. Z psychologicznego punktu widzenia może wystąpić skrajny dyskomfort, lęk, napady paniki lub agresja. W efekcie pojawia się tendencja do natychmiastowego kontaktu z substancją, np. alkoholem, narkotykiem, środkiem farmakologicznym lub chemicznym.

Detoks alkoholowy w warunkach stacjonarnych

Dla osób uzależnionych, które podjęły decyzję o zerwaniu z nałogiem, detoks alkoholowy może być trudnym etapem. Trudno jest rzucić używanie alkoholu, jeśli masz długotrwałe uzależnienie. Detoks alkoholowy w ośrodku stacjonarnym jest oferowany w bezpiecznym i komfortowym środowisku. Detoks nie jest czasochłonny i może być zakończony w ciągu zaledwie 3 do 5 dni. Istnieją trzy etapy detoksykacji.

  • Część medyczna obejmuje eliminację alkoholu z organizmu.
  • Płynne przejście do abstynencji.
  • Terapia, która pomoże Ci podjąć właściwe decyzje dotyczące Twojej przyszłości.