Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Dietetyk – niezbędna pomoc w walce z nadprogramowymi kilogramami

dieta

W obecnych czasach ogromną uwagę przykłada się do zdrowego stylu życia. Chodzi przede wszystkim o zachowanie prawidłowego wskaźnika BMI, co z kolei sprzyja dobremu samopoczuciu i skutecznie poprawia wygląd naszej sylwetki. Nawet osoby, które borykają się z nadprogramowymi kilogramami obecnie spędzają długie godziny na siłowni, by odzyskać szczupły i zdrowy wygląd. Niemniej jednak w procesie odchudzania, niezwykle ważną rolę pełni dieta. Z tego też powodu, warto zasięgnąć porady dietetyka.

Dieta a zapotrzebowanie kaloryczne organizmu

Dietetyk będzie nieocenioną pomocą w przypadku ustalenia, jakie jest zapotrzebowanie kaloryczne naszego organizmu. Dlaczego jest to niezbędne? Otóż często nadprogramowe kilogramy związane są z tym, że spożywane posiłki swoją kalorycznością znacznie przekraczają ilość kalorii, jaką rzeczywiście potrzebuje i jest wstanie spalić w ciągu dnia nasz organizm. W efekcie możemy zauważyć znaczny przyrost wagi w dość krótkim czasie. Dietetyk skutecznie obliczy ile kalorii dziennie potrzebuje nasz organizm, co będzie pierwszym krokiem na drodze do utraty zbędnych kilogramów i odzyskania dawnej pewności siebie.

Dietetyk zbilansuje posiłki i dopasuje je do potrzeb

Wizyta u dietetyka to jednak nie tylko wyliczenie zapotrzebowania kalorycznego. To również pomoc w ustaleniu swoistego planu żywieniowego, który- jeśli będziemy się do skrupulatnie trzymać- pomoże nam szybko uporać się z dodatkową tkanką tłuszczową. Dietetyk przygotuje jadłospis dopasowany nie tylko do naszych preferencji smakowych, ale także do naszego trybu życia. Co więcej, tak ustalona dieta jest gwarancją tego, że będzie ona zbilansowana i bogata we wszystkie, niezbędne mikro- i makroelementy. Najważniejsze jest jednak to, że będzie ona również idealną odpowiedzią na zapotrzebowanie kaloryczne naszego organizmu, a także wykreowania deficytu kalorycznego, który jest pierwszym i jednocześnie najważniejszym krokiem na drodze do szczupłej sylwetki. Więcej informacji: https://poradnia-harmonia.pl/dietetyk-warszawa/.

Garść bezcennych porad i wskazówek

Dietetyk zadba również o to, by jego klient dostał garść niezbędnych porad i wskazówek. Dotyczą one nie tylko tego, w jaki sposób przygotowywać dane posiłki, ale także tego, jak trzymać się dietetycznych postanowień i nie ulegać pokusie. Co więcej, klient otrzyma również niezbędne wsparcie, a także w razie jakichkolwiek problemów związanych z dietą, będzie mógł skontaktować się ze swoim dietetykiem i otrzymać od niego niezbędną pomoc oraz motywację do wytrwania w swoich postanowieniach. Utrata zbędnych kilogramów z pomocą dietetyka będzie więc nie tylko przyjemna, ale co najważniejsze skuteczna.