Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Dlaczego stosuje się dietę z niskim indeksem glikemicznym?

dieta z niskim indeksem glikemicznym

W ciągu ostatnich lat znacznie wzrosła świadomość na temat zdrowego odżywiania i działania poszczególnych typów żywności na ludzki organizm. Powstały diety mające na celu dopasowanie do różnych stylów życia i celów zdrowotnych oraz sylwetkowych. Jedną z nich jest dieta z niskim indeksem glikemicznym, którą znajdziesz w ofercie cateringu Afterfit.

Co konkretnie znaczy niski indeks glikemiczny?

Indeks glikemiczny to wskaźnik, który pokazuje w jakim tempie po spożyciu danego produktu w ciągu następnych stu dwudziestu minut wzrasta poziom glukozy we krwi. Im szybciej następuje wzrost poziomu cukru, tym indeks jest wyższy i, analogicznie, im czas trawienia jest dłuższy, a poziom cukru mniejszy, tym indeks niższy. 

Pamiętaj, że dietę z niskim indeksem glikemicznym możesz zamówić na stronie https://afterfit-catering.pl/aglomeracja-slaska.

Skala indeksu glikemicznego

Przyjęło się, że produkty żywnościowe dzieli się na trzy działy pod względem indeksu glikemicznego:

  1. 56-70 = średni poziom;
  2. >70 = wysoki poziom.

Większość produktów żywnościowych możemy sklasyfikować, znajdując tabelki w Internecie, jednak przy pomocy cateringu Afterfit nie ma takiej potrzeby – gotowe różnorodne dania o zapewnionym niskim indeksie czekają!

Po co stosować dietę z niskim indeksem glikemicznym?

Zwolenników tej opcji dietetycznej jest mnóstwo i jest ku temu kilka powodów. Naturalnie często wybierają ją osoby, które dbają o swoje zdrowie – niski indeks chroni przed rozwojem cukrzycy oraz insulinooporności, ale też osoby cierpiące na te problemy zdrowotne stosują tę dietę jako formę regulacji cukru we krwi.

Jednak czy tylko oni powinni stosować dietę z niskim indeksem glikemicznym? Nie! Trzeba podkreślić, że jest to jedna z najzdrowszych form odchudzania. Nie wymaga restrykcyjnych rezygnacji z większości smacznych produktów, ale wykreśla te wysoko przetworzone. Warto wiedzieć, że im bardziej dany produkt jest przetworzony, tym wyższy jest jego indeks glikemiczny – przykładowo surowa marchewka posiada znacznie niższy indeks od tej ugotowanej. Dzięki temu, że żywność o niskim indeksie pomaga utrzymać poziom glukozy na stałym poziomie, napady głodu stają się znacząco ograniczone, a poczucie sytości wydłużone.

Dieta z niskim indeksem jest również dla każdego, kto obrał sobie ambitne cele sylwetkowe i sportowe. Poczucie sytości pozwoli pozbyć się ciągłych natarczywych myśli na temat jedzenia i pozwoli skupić na treningu i innych aktywnościach. Catering Afterfit (https://afterfit-catering.pl/) będzie świetnym rozwiązaniem, gdyż zaoszczędzi kłopotów i czasu przy planowaniu i gotowaniu posiłków, oferując wiele opcji wyboru co do kaloryczności oraz ilości posiłków.