Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Karboksyterapia, czyli skuteczna redukcja celulitu i nadmiaru tkanki tłuszczowej

nadwaga

Zmniejszona sprężystość skóry, cellulit, a także miejscowy nadmiar tkanki tłuszczowej – karboksyterapia stanowi remedium na te, i wiele innych problemów, oddziałujących na naszą pewność siebie w codziennych funkcjonowaniu. Poznaj najważniejsze wskazania do wykonania wspomnianego zabiegu oraz wszystkie skutki terapii dwutlenkiem węgla!

Pozytywne działanie oczyszczonego dwutlenku węgla

Karboksyterapia stanowi jeden z zabiegów medycyny estetycznej, oddziałujących na niedoskonałości skórne na:

  • twarzy
  • nogach
  • brzuchu
  • pośladkach

Swoje działanie opiera na kontrolowanym wprowadzeniu oczyszczonego dwutlenku węgla pod skórę pacjentki, celem rozszerzenia naczyń krwionośnych. Większe dotlenienie komórek w danym obszarze ciała pozytywnie oddziałuje na wygląd skóry, zmniejszając m.in. cellulit, blizny i oznaki starzenia.

Wskazania do zabiegu

Karboksyterapia wykonywana m.in. w Salonie kosmetologii i masażu od.NOVA w Poznaniu jest metodą wyjątkowo uniwersalną, skuteczną w przypadku większości niedoskonałości skórnych. Szczególnymi wskazaniami do zabiegu są cellulit, rozstępu i cienie pod oczami.

Omawiana technika jest skuteczna również w przypadku takich schorzeń jak:

  • blizny
  • zaburzenia erekcji
  • wypadanie włosów
  • obniżony miejscowy przepływ krwi
  • łuszczyca
  • owrzodzenia

Jednym z podstawowych skutków karboksyterapii jest również lipoliza, czyli proces rozkładu trójglicerydów w organizmie. Miejscowy rozkład lokalnej tkanki tłuszczowej jest jednym z częstszych powodów zdecydowania się na zabieg, w przypadku którego maksymalne efekty wymagają kilku sesji terapią dwutlenkiem węgla.

Przygotowanie do karboksyterapii

Pomimo tego, iż karboksyterapia jest zabiegiem stuprocentowo bezpiecznym dla ludzkiego organizmu, wymaga szczególnego przygotowania. Stosowanie techniki na większej powierzchni ciała, takiej jak ramiona, brzuch i uda, zalecane jest powstrzymanie się od aktywności fizycznej w dniu wizyty. Ponad to nie należy zażywać alkoholu w dzień poprzedzający zabieg, a także nie przyjmować leków zmniejszających krzepliwość, takich jak aspiryna.

Czas trwania terapii dwutlenkiem węgla

Całkowita ilość sesji karboksyterapii w głównej mierze zależna jest od charakteru problemu, z którym przychodzi pacjent. Największa częstotliwość odnotowywana jest w przypadku chęci miejscowej redukcji tkanki tłuszczowej. Z mniejszą systematycznością wykonywane są zabiegi mające na celu usunięcie rozstępów bądź rewitalizację poszczególnej obszaru. Całkowity czas terapii ustalany jest jednak indywidualnie w czasie pierwszej wizyty w salonie.