Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Od czego zacząć poznawanie świata? Atlas anatomiczny Buchmann

Atlas anatomiczny Buchmann

Skupiamy się na poznaniu świata, w którym żyjemy. Patrzymy w gwiazdy odkrywając co rusz to nowe. Lądujemy na kolejnych planetach naszego układu słonecznego. Wzbudza to niesamowite emocje, cały świat wstrzymuje oddech, transmitują to wszystkie możliwe telewizje. Ludzie są niesamowicie podekscytowani.

Z drugiej strony nurkujemy w głębinach oceanów, odkrywamy nowe gatunki roślin, zwierząt. Zdaje się, że mamy zamiar spenetrować każdy zakamarek Ziemi, kosmosu. Odkrywamy to, co nieodkryte, staramy się rozwijać, poznawać świat i wszystko co jest w nim ukryte.

A jak to się ma do nas samych i odkrywania przez nas swoich ciał? Czy zanim zaczniemy odkrywać świat, nie byłoby dobrze odkryć samych siebie? I to nie tylko w sensie psychicznym, chociaż nie można tego ani trochę umniejszać. Bez poznania siebie, współgrania z naszą psychiką, zbyt wiele nie zdziałamy, a nawet jeżeli to prawdopodobnie zapłacimy za to wysoką cenę.

Skupmy się na odkrywaniu naszej fizyczności i narzędziach jakie mamy do tego. Niewątpliwie jednymi z najważniejszych i najbardziej powszechnych są książki czy podręczniki. Atlas anatomiczny Buchmann bez wątpienia jest jednym z takich narzędzi. Pozwala nam dokładnie poznać nas samych. Skupia się na tym jak jesteśmy zbudowani, jak funkcjonuje nasz organizm. Tkanki, mięśnie, ścięgna, kości i cała masa wszystkich innych rzeczy, które znajdują się w nas, o których warto wiedzieć. Zanim zaczniemy odkrywać cały świat, odkryjmy najpierw siebie.

Do kogo skierowany jest atlas anatomiczny Buchmann?

Atlas anatomiczny Buchmann skierowany jest do wszystkich tych, którzy są interesowani człowiekiem, jego budową i rozwojem. Każdy z nas powinien znać chociaż podstawy własnej anatomii, czasami wiedza ograniczająca się do tego, gdzie mamy rękę, a gdzie nogę to za mało. Staramy się odkrywać wszystko, co znajduje się wokół nas, latamy w kosmos, nurkujemy w głębinach, ale nie znamy siebie. Czy tak powinno być? Czy przypadkiem nie zaczynamy naszego odkrywania świata nie od tej strony co trzeba? Na ile jesteśmy sobie w stanie pozwolić, ile damy radę znieść, wytrzymać, nie znając własnej budowy, możliwości czy ograniczeń.

Sport to zdrowie

Wielu z nas na co dzień uprawia sport, wielu robi to zawodowo, niektórzy hobbistycznie, inni od święta. Trenujemy w terenie, w domach, na siłowniach, salach gimnastycznych. Jak mówi, dość znane porzekadło, sport to zdrowie. Jednak czy to wszystko, co powinniśmy robić w tym temacie? Czy sam trening wystarczy, czy dla nas samach dobrze byłoby wiedzieć co trenujemy, jak powinniśmy to robić, które partię mięśni gdzie się znajdują. Ile razy słyszeliśmy od trenerów, że teraz czas na trening mięśni brzucha, ale czy wiemy których dokładnie? Mamy świadomość w którym miejscu się znajdują? Prawdopodobnie wielu z nas nie do końca zdaje sobie z tego sprawę. Nie każdy chce to wiedzieć, jednak każdy, kto podchodzi do swojego stanu zdrowia powinien.

Książka nie tylko dla specjalistów

Często odnosimy wrażenie, że wiele książek czy podręczników jest skierowanych głównie do specjalistów w swoich dziedzinach – lekarzy, fizjoterapeutów, trenerów. Czy ze wszystkimi książkami tak jest? Oczywiście, że nie. Wiele z nich zostało stworzonych dla ludzi, którzy są po prostu ciekawi i pragną wiedzieć, jak zbudowany jest człowiek, jak zbudowani jesteśmy my sami. Atlas anatomiczny Buchmann jest dokładnie taką książką. W wersji kieszonkowej zmieści się wszędzie, bez obaw o to, że czegoś nie zrozumiemy, możemy czytać go w każdym miejscu. Stworzony od specjalistów, dla wszystkich pragnących wiedzy i świadomości.

Nie tylko studenci medycyny, fizjoterapii czy innych kierunków medycznych mogą z niego korzystać. Nie tylko trenerzy, nauczyciele, czy zawodowi sportowcy. Wszyscy powinniśmy mieć możliwość poznania swoich ciał i od tej psychicznej ważnej strony i od fizycznej. Nie trzeba wiele, okazuje się, że ta wiedza jest tak naprawdę na wyciągnięcie ręki. Czasami wystarczy po nią sięgnąć, żeby żyć w spokoju i przede wszystkim w świadomości, że znamy nasze ciała, co wydaje się być niezwykle ważnym aspektem naszego życia, o którym często zdarza nam się zapomnieć.