Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Odkamieniacz w płynie Jura

odkamieniacz

Odkamienianie urządzeń AGD wykorzystujących twardą wodę jest bardzo ważne. Niestety kamień, który znajduje się w urządzeniach podchodzi od twardej wody bogatej w wapń czy magnez. To pierwiastki, które w połączeniu z ciepłem i innymi składnikami wody mogą tworzyć osady węglanów przybierające białe zabarwienie. To właśnie omawiany kamień – największy wróg ekspresów do kawy, czajników czy żelazek. Odkamieniacz w płynie Jura potrafi go zwalczyć przywracając urządzeniom pierwotny blask.

Odkamieniacz w płynie Jura – jak użytkować?

Odkamieniacz w płynie Jura jest bardzo prosty do stosowania. Wystarczy dolać go do wody, a następnie wprowadzić ją do urządzenia. Mimo wszystko w przypadku ekspresów do kawy trzeba poświęcić kilka chwil na odpowiednie przygotowanie ekspresu. Przede wszystkim odkamieniacz w płynie Jura dodaje się do wody znajdującej się w zbiorniku wodnym. W czasie rozpuszczania odkamieniacza należy usunąć wszystkie fusy wyprodukowane przez ekspres, a następnie podstawić filiżankę, która zbierze wyprodukowaną wodę. Ekspres do kawy ustawia się na tryb odkamieniania, a urządzenie samo pobiera wodę, w której znajduje się odkamieniacz w płynie Jura. Całość wody zlewana jest do filiżanki – trzeba ją tylko wylać do kranu. I to wszystko! Z wnętrza ekspresu usunięto zalegający kamień.

Bardzo ważne jest wykorzystywanie odkamieniacza, który przystosowany jest do firmy ekspresu, z którego się korzysta. W przeciwnym wypadku można narazić ekspres na uszkodzenia dlatego przed zakupem odkamieniacza ważne jest ustalenie kompatybilności pomiędzy ekspresem, a odkamieniaczem.

Stosowanie odkamieniacza w płynie Jura – co ile używać?

Kamień we wnętrzu obudowy urządzenia nie powstaje od razu. Jest to proces, który trwa bardzo długo. Właśnie dlatego odkamieniacz w płynie Jura nie stosuje się co kilka dni, ale średnio co około 2-3 miesiące. W przypadku dużego eksploatowania sprzętu można wykorzystywać go szybciej, a w przypadku mniejszego eksploatowania można sobie pozwolić na wydłużenie tego czasu.