Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Przeszczep włosów Warszawa

Przeszczep włosów Warszawa

Zadbane, gęste i bujne włosy to nie tylko atrybut kobiecości, ale też synonim męstwa. Niestety, niesprzyjająca natura i genetyka, przebyte choroby, ale też wszechobecny stres i tempo życia coraz częściej uniemożliwiają nam spełnienie marzenia o pięknych włosach. Szacuje się, że z problemem łysienia zmaga się 70% mężczyzn i 40% kobiet, a niemal każdy z nas borykał się kiedyś z okresowymi lub nawracającymi problemami, takim jak nadmierne wypadanie włosów. Pierwszym krokiem w takich sytuacjach jest zazwyczaj suplementacja i pielęgnacja preparatami na porost włosów dostępnymi na rynku, jednak te rozwiązania często są niewystarczające, kiedy borykamy się np. z łysieniem androgenowym czy plackowatym. Jedynym skutecznym i długotrwałym rozwiązaniem jest przeszczep włosów.

  • Przeszczep włosów – co należy wiedzieć o zabiegu? 
  • Przeszczep włosów metodą FUE 
  • Jaki efekt dają przeszczepione włosy? 
  • Czego należy spodziewać się po przeszczepie włosów?

Przeszczep włosów – co należy wiedzieć o zabiegu?

Przeszczep włosów to mało inwazyjna, ale wyjątkowo bezpieczna i skuteczna metoda pozwalająca zahamować wypadanie włosów lub odzyskać bujną fryzurę nawet w przypadku znacznych ubytków. Taki zabieg zawsze wykonywany jest przez specjalistę. Jeśli zachodzi taka potrzeba to zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym, tak aby maksymalnie zwiększyć komfort pacjenta podczas zabiegu i zapewnić mu 100% bezpieczeństwo. Do zabiegu wykorzystuje się mieszki włosowe dawcze, zwane przeszczepami, które są odporne wypadanie włosów, dzięki czemu skutecznie eliminują ten problem w przyszłości. Wybierz przeszczep włosów Warszawa i pozbądź się kompleksów.

Przeszczep włosów metodą FUE

Transplantacja włosów metodą FUE to obecnie najnowocześniejszy, najbezpieczniejszy, dający dużą skuteczność zabieg przeszczepu włosów, w którym dawcą jest sam pacjent. Zabieg ten pozwala zrezygnować ze skalpela, a co za tym idzie, wykluczyć ryzyko powstania blizn. Jest to możliwe dzięki innowacyjnemu urządzeniu o średnicy poniżej milimetra, które precyzyjnie pobiera zdrowe mieszki włosowe z owłosionej okolicy i następnie implantuje pobrany materiał w miejsce docelowe. Po wykonaniu zabiegu nie ma konieczność stosowania opatrunków, a rekonwalescencja jest wyjątkowo szybka.

Jaki efekt dają przeszczepione włosy?

Włosy po zabiegu przeszczepu wyglądają bardzo naturalnie, a interwencja w postaci transplantacji włosów jest niezauważalna. Co więcej, po zabiegu włosy wyrastać będą ze zdrowych mieszków włosowych, dzięki czemu pacjent nie tylko pożegna się z problemem wypadania włosów, ale też, kiedy już odrosną, będzie mógł cieszyć się zdrową, bujną i, przy odpowiedniej pielęgnacji, zadbaną fryzurą. Wstępny wzrost przeszczepionych włosów pojawi się już po 4 miesiącach. Całkowity odrost włosów następuje po około 12 miesiącach od zabiegu. 

Czego należy spodziewać się po przeszczepie włosów?

Po zabiegu transplantacji włosów należy stosować się do kilku zaleceń. Bezpośrednio po zabiegu obszar skóry głowy będzie lekko zaczerwieniony i obrzęknięty, a pacjent odczuwać może takie niedogodności jak swędzenie czy mrowienie. Nie jest to jednak stan uniemożliwiający normalną aktywność, ponieważ do takiej można zazwyczaj wrócić już następnego, a nawet tego samego dnia. Cały proces rekonwalescencji trwa zazwyczaj około tygodnia. W tym czasie należy stosować zalecone środki pielęgnacyjne i zrezygnować z nakryć głowy. Przez tydzień po zabiegu należy unikać przegrzewania leczonego obszaru skóry głowy, warto wtedy zrezygnować z sauny, gorących kąpieli, intensywnych ćwiczeń i spożywania alkoholu.