Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Co zrobić gdy akumulator do podnośnika pacjenta przestanie działać?

akumulator

Podejmując się opieki nad osobą chorą trzeba zapewnić jej komfortowe warunki. Coraz częściej placówki opieki, a nawet osoby prywatne, wyposażone są w podnośniki pacjenta. Takie urządzenia bardzo ułatwiają obsługę osób przewlekle chorych, które mają problemy z poruszaniem się. Ponieważ są to sprzęty mobilne to w podnośniku najczęściej występują akumulatory. To one są źródłem zasilania, a nie prąd z sieci elektrycznej. Co zatem zrobić gdy akumulator przestanie działać? Przeczytaj ten artykuł, a znajdziesz odpowiedź na to pytanie.

Jakie akumulatory do podnośnika pacjenta sprawdzą się najlepiej?

Nie zawsze kupno oryginalnego akumulatora będzie dobrym rozwiązaniem. Najczęściej można dobrać odpowiedni zamiennik akumulatora, który będzie znacznie tańszy od oryginalnego, a przy tym będzie identycznie spełniał swoją funkcję. Przykładowo odpowiednik akumulatora do bardzo popularnego podnośnika pacjenta Foldy AKS będzie podobnie niezawodny jak oryginał. Wszystko to sprawia, że takie akumulatory do podnośnika pacjenta są tak samo dobre jak akumulatory fabryczne.

Czy można samemu wymienić akumulator do podnośnika pacjenta?

Okazuje się, że tak, bo nie jest to skomplikowana czynność. Wystarczy sprawdzić dane techniczne podnośnika pacjenta i już można szukać odpowiedniego akumulatora. Przed jego kupnem sprawdź wymiary, żeby mieć pewność, że zakupiony produkt będzie pasował do Twojego sprzętu. Ważna jest też pojemność akumulatora. Jeśli będzie odpowiednio duża to nie trzeba będzie go zbyt często ładować, bo zgromadzona energia wystarczy na długo. Dzięki temu nie zaskoczy Cię brak prądu, który może się zdarzyć w najmniej odpowiednim momencie. Nie tylko podnośnik pacjenta wymaga zasilania niezależnego od sieci elektrycznej. W podobny sposób można też wymieniać akumulatory do sprzętu rehabilitacyjnego. Przed zakupem i wymianą akumulatora sprawdź jego żywotność. Pozwoli Ci to oszacować kiedy będzie niezbędna kolejna wymiana akumulatora na nowy i przygotować się na taki wydatek.

Najlepsze akumulatory do podnośników pacjenta

Przykładem sprawdzonego źródła zasilania jest akumulator AGM 12v, który ma szerokie zastosowanie w różnego rodzaju sprzętach. Jeśli chcesz korzystnie kupić akumulator to sprawdź ofertę jaką ma sklep internetowy oferujący takie produkty. Pamiętaj, żeby sprawdzić czy dostawa produktu kurierem będzie bezpłatna. Kupując baterie do podnośnika pacjenta sprawdź też jak długa jest gwarancja. Dzięki temu zyskasz pewność, że zakupiony akumulator będzie działał bezawaryjnie, a w przypadku jakichkolwiek problemów będziesz mógł liczyć na jego naprawę lub wymianę na nowy.