Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Czy implanty zębowe trzeba wymieniać?

czy implanty zębowe trzeba wymieniać

Prawdopodobnie słyszałeś, że od pewnego czasu można sobie wszczepić implanty zębów w Krakowie. Wiele osób, które się o tym dowiadują, natychmiast zaczyna sprawdzać wszelkie informacje o skuteczności i trwałości takiego zabiegu. Szybko dochodzą do wniosku, że implanty dentystyczne zapewniają najwygodniejszy sposób na uzupełnienie brakujących zębów. Są również bardziej wytrzymałe niż protezy, co oznacza, że ​​uzupełnienie dentystyczne nie wypadnie podczas żucia lub mówienia. Chociaż te nowoczesne rozwiązania są stosowane już od jakiegoś czasu, pacjenci często mają na ich temat wiele pytań. Najważniejsze i najczęściej pojawiające się dotyczy tego, jak długo implanty mogą wytrzymać? Równie często klienci pytają, w jaki sposób dbać o wszczepiony implant, aby wytrzymał jak najdłużej. W tym krótkim artykule znajdziesz odpowiedzi na te i kilka innych pytań, które być może pomogą Ci podjąć decyzję, której efektem będą Twoje nowe implanty.

Od kiedy można wszczepiać implanty zębów w Krakowie?

Chociaż wielu osobom implanty dentystyczne mogą wydawać się innowacją w dziedzinie stomatologii, tak naprawdę są wszczepianie już od dziesięcioleci. Implanty dentystyczne zostały po raz pierwszy wszczepione w 1952 roku, kiedy szwedzki stomatolog wykorzystał swoje doświadczenie jako chirurg ortopeda, aby stworzyć lepszy sposób mocowania uzupełnień dentystycznych. Dopiero trzydzieści lat później implanty stały się dostępne w gabinetach dentystycznych, aż w końcu implanty zębów Kraków dotarły do Polski. Od tego czasu prowadzone są ciągłe badania mające na celu poprawę trwałości i wytrzymałości tych tytanowych wkładów. Dobrą wiadomością dla pacjentów jest to, że już teraz mogą spodziewać się niesamowitych rezultatów.

Implanty dentystyczne, jeśli są utrzymywane przy odpowiedniej higienie i kontrolach, mogą służyć przez całe życie. Korona przymocowana do implantu będzie zazwyczaj wymagała wymiany co 15 do 20 lat, chociaż w niektórych przypadkach może wytrzymać nawet kilkadziesiąt lat. W porównaniu z innymi sposobami wymiany zębów implanty dentystyczne są ogólnie najbardziej opłacalnym rodzajem leczenia zębów. Chociaż początkowo mogą kosztować więcej, wytrzymują znacznie dłużej niż mosty i protezy, oszczędzając ogromną ilość czasu, zmartwień i pieniędzy w przyszłości. Utrzymanie implantów zwykle nie wymaga więcej opieki niż naturalne zęby.

Jak sprawić, by implanty zębów z Krakowa wytrzymały jak najdłużej?

Szczotkuj zęby co najmniej dwa razy dziennie. Regularne szczotkowanie usuwa płytkę nazębną, kamień nazębny i inne zanieczyszczenia. Dlatego najlepiej szczotkować zęby dwa do trzech razy dziennie, za każdym razem przez dwie minuty. Warto robić to jak najdokładniej i nie zapomnieć wyszczotkować linii dziąseł.

Wszczepiane implanty zębów w Krakowie mają identyczne wymagania jak te, które są wszczepiane w najbardziej renomowanych klinikach dentystycznych świata. Podobnie jak inne, warto je czyścić nicią dentystyczną raz dziennie. Nici dentystyczne są tak samo ważne jak szczotkowanie. Nitkowanie jest niezbędne do usuwania cząstek jedzenia i bakterii spomiędzy zębów. Porozmawiaj ze swoim dentystą o narzędziach i technikach nitkowania, aby utrzymać implant w czystości i zdrowiu.

Użyj antybakteryjnego płynu do płukania ust. W połączeniu z regularnym szczotkowaniem i nitkowaniem antybakteryjne płukanki do ust pomagają zmniejszyć ubytki i zapalenie dziąseł.

Regularnie odwiedzaj swojego dentystę. Wielu pacjentów może utrzymać optymalny stan zdrowia jamy ustnej dzięki wizytom, w trakcie których usuwana jest płytka nazębna i kamień. Niektóre wymagają częstszych wizyt, zwłaszcza te, które są podatne na próchnicę i choroby dziąseł. Porozmawiaj ze swoim dentystą lub higienistką o odpowiednim dla Ciebie harmonogramie sprzątania. Implanty są trwałe i niezawodne, jeśli są prawidłowo umieszczone. Istnieją jednak pewne czynniki ryzyka, które mogą spowodować awarię implantu. Do takich czynników należą choroby dziąseł. Chociaż implanty dentystyczne są odporne na próchnicę, nadal są podatne na zapalenie dziąseł i przyzębia. To kolejny powód, dla którego rutynowe czyszczenie zębów jest niezbędne.