Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Przeszczep włosów – ile kosztuje zabieg?

włosy

Utrata włosów to dość wstydliwy problem, z którym boryka się wiele osób. Może on prowadzić do powstania kompleksów, a także do znacznego zaniżenia samooceny. Bardzo ciekawym rozwiązaniem może być przeszczep włosów. Warto wiedzieć na czym polega taki zabieg oraz jaka jest jego cena.

Przeszczep włosów – co warto wiedzieć?

Przeszczep włosów to rozwiązanie, które jest polecana pacjentom, u których inne metody leczenia łysienia okazały się nieskuteczne. Można przeprowadzić zabieg w oparciu o kilka technik. Każda z nich wiąże się jednak z pobraniem włosów z miejsc owłosionych na skórze głowy (lub ewentualnie na innej części ciała).

Przeszczep włosów poleca się przede wszystkim osobom, które straciły swoje włosy np. w wyniku oparzenia czy urazu. Warto zaznaczyć, że przeszczep włosów można także wykonać w obrębie brwi lub rzęs.

Jak przebiega przeszczep włosów?

Przed rozpoczęciem zabiegu przeszczepienia włosów, pacjent otrzymuje znieczulenie miejscowe. W większości gabinetów medycyny estetycznej stosuje się nowoczesne rozwiązania polegające na przeszczepianiu pojedynczych, aktywnych włosków. Zabieg wykonywany jest manualnie lub za pomocą specjalnych narzędzi podłączonych do robota.

Lekarz popiera mieszki włosowe z miejsca, gdzie jest ich niewiele, aby przeszczepić je tam, gdzie ich brak. W tym celu na skórze głowy wykonuje lekkie nacięcie i umieszcza w nim nowe włoski. Chirurg może maksymalnie przeszczepić około 2 tysięcy mieszków włosowych. Jedna jest to tylko początek działań. Specjalista musi we właściwy sposób poprowadzić linię włosów, aby osiągnąć naturalny efekt. Przeszczep włosów cena – to zagadnienie, które interesuje wielu pacjentów.

Przeszczep włosów – czy warto?

Przeszczep włosów to metoda bardzo bezpieczna, dająca bardzo dobre rezultaty. Nie trzeba się bać o to, czy przeszczepione włosy się przyjmą. Już po trzech miesiącach włosy zaczynają odrastać.

Większość osób, które zdecydowały się na zabieg przeszczepu włosów, jest w pełni zadowolona z efektu zabiegu. Ich samopoczucie i pewność siebie znacznie wzrasta. Przeszczep włosów cena, jest bardzo atrakcyjna i nie wysoka.

Przeszczep włosów – cena za zabieg

Przeszczep włosów cena – to bardzo ważna kwestia. Koszt zależny jest od tego ile mieszków włosowych zostało pobranych. Jednym z najskuteczniejszych rozwiązań jest przeszczep metodą FUE, jego cena wynosi 8 zł za jeden graft. W przypadku brody, cena jest wyższa o złotówkę.

Warto zaznaczyć, że w cenę zabiegu przeszczepu włosów wchodzą także środki medyczne, opatrunki, terapia osoczem, zestaw do pielęgnacji po zabiegu, nocleg, a także ewentualny transport. Minimalna cena zabiegu sięga 5000 zł. Bardzo ciekawą możliwością jest możliwość zapisania się na listę oczekujących, aby skorzystać z 20% przeceny. Jest to niezwykle atrakcyjna propozycja.

Przeszczep włosów to bardzo dobre rozwiązanie, dzięki któremu można pozbyć się kompleksów i rozpocząć nowe życie. Warto zapoznać się z ofertą i podjąć przemyślaną decyzję. Więcej informacji https://medmix.pl/cena-przeszczepu