Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Dlaczego warto spożywać suplementy z kwasami omega-3?

tabletki

Większość z nas słyszała o słynnych kwasach omega-3. Jednak nie każdy wie, dlaczego są one tak istotne dla naszego zdrowia i w jakich produktach możemy je znaleźć. Czy warto też postawić na suplement diety z kawasami omega-3, np. Omecardin z olejem rybim? Na te pytania odpowiadamy w naszym artykule.

Tłuszcz dobry, tłuszcz zły

Nie wszystkie tłuszcze wykazują negatywny wpływ na nasze zdrowie. Do tzw. zdrowych tłuszczów zaliczamy między innymi nienasycone kwasy tłuszczowe, w tym kwasy omega-3, których bogatym źródłem są między innymi ryby. Nienasycone kwasy tłuszczowe, w przeciwieństwie do kwasów tłuszczowych nasyconych, wykazują korzystne działanie na ludzki organizm i sprawdzają się w profilaktyce schorzeń układu sercowo-naczyniowego. Mogą być pomocne w utrzymaniu prawidłowej pracy serca oraz mózgu.  Mają też wpływ na utrzymanie prawidłowego widzenia. Amerykańskie Towarzystwo Kardiologiczne zaleca regularną podaż ryb, orzechów, a także takich zdrowych tłuszczów jak oliwa z oliwek czy awokado. Wśród ryb szczególnie bogate w kwasy omega-3 są tłuste ryby morskie, takie jak śledź, makrela, łosoś czy też różnego rodzaju owoce morza oraz algi morskie.

Dlaczego to takie ważne?

Ludzki organizm do prawidłowego funkcjonowania potrzebuje wielu różnorodnych składników odżywczych. Dlatego zbilansowana i zdrowa dieta dostosowana do wieku i ogólnej kondycji to podstawa zdrowia i dobrego samopoczucia. W prawidłowym jadłospisie nie powinno zabraknąć też zdrowych tłuszczów, w tym właśnie kwasów omega-3, które wykazują szerokie spektrum działania. Kwasy te dzielą się na kwas eikozapentaenowy (EPA) , kwas dokozaheksaenowy (DHA), kwas α-linolenowy ( ALA). Jeśli z jakiś powodów nie możemy regularnie spożywać naturalnych źródeł tych dobroczynnych substancji, warto postawić na sprawdzony suplement diety, np. Omecardin z olejem rybim o zawartości 67,5% kwasów omega-3, w tym 38% kwasów EPA, 27% kwasów DHA oraz 2,5% innych kwasów omega-3.

Zdrowie zamknięte w kapsułce

Jedną z cech charakterystycznych kwasów omega-3 jest fakt, iż organizm ludzki nie jest w stanie ich samodzielnie wytwarzać ani gromadzić, stąd tak istotna jest ich regularna podaż wraz z pożywieniem czy też w drodze właściwiej suplementacji. Wybierając suplement diety warto postawić na sprawdzonego producenta, np. Omecardin z olejem rybim marki Biofarm w postaci łatwych do połknięcia, miękkich kapsułek.