Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Czy warto odchudzać się na diecie pudełkowej?

dieta

Stało się! Po wielu poszukiwaniach udało nam się w końcu znaleźć catering dietetyczny, który spełnia wszystkie Twoje potrzeby. 5 posiłków dziennie, starannie dobrane kalorie, zdrowa żywność. To nie tylko obietnica oszczędności czasu w kuchni, ale również utraty wagi. Dieta pudełkowa to dla większości osób pierwszy krok do odchudzania. Dieta pudełkowa jest dla Ciebie, jeśli podczas gotowania posiłków martwisz się o to, ile zjadłaś w ostatnich miesiącach. Czy warto poświęcić swój czas i pieniądze na stosowanie diety pudełkowej?

Dieta pudełkowa – Twój sprzymierzeniec w drodze do pięknego ciała

Prawda jest taka, że bardzo niewiele osób ma czas lub wiedzę, aby przygotować zdrowe, zbilansowane posiłki. Musimy poświęcić czas na zaplanowanie posiłków, zakup składników i obliczenie kalorii. Jeśli chcemy odżywiać się zdrowo, to ważne jest, aby to robić. Dieta pudełkowa zdejmuje z nas wszystkie te obowiązki. Nie musimy martwić się o ilość kalorii (wybieramy je spośród wielu opcji), ani o to, jak spędzamy czas na szukaniu zdrowej żywności. Nie musimy się też martwić o to, czy uda nam się schudnąć. Jeśli zamawiamy catering dietetyczny na dłuższy czas, prawdopodobnie będziemy mieć motywację do uzyskania zdrowszego ciała. Czy dieta pudełkowa jest motywatorem? Tak! Jeśli będziemy starannie i z rozwagą dobierać posiłki.

Czytaj również: Dieta redukcyjna – na czym polega i co można spożywać?

Korzyści z diety pudełkowej

Liczba firm oferujących dietę pudełkową jest bardzo duża. Z wielu powodów diety pudełkowe są obecnie bardzo lukratywnym biznesem. Po pierwsze, wiele osób nie ma czasu lub stylu życia, aby gotować zdrowe posiłki. Kolejną grupą są osoby, które nie potrafią gotować lub nie lubią gotować. Dieta pudełkowa gwarantuje, że organizm będzie otrzymywał potrzebne kalorie w postaci pysznych, urozmaiconych posiłków, które są dostarczane codziennie pod wskazany adres. Dla wielu osób dieta pudełkowa jest najlepszym sposobem na poznanie i zaakceptowanie nowego sposobu odżywiania lub przejście na specjalną dietę.

Firmy cateringowe często uwzględniają w swoim menu opcje dla osób, które mają alergie lub są bezglutenowe. Osoby, które mieszkają same nie są w stanie zapewnić sobie zróżnicowanej, zdrowej i smacznej diety. Pozwala im to na szybki powrót do zdrowia. Kiedy myślimy o tym, jak wiele jedzenia marnujemy, catering dietetyczny temu przeciwdziała.

Kolejną grupę stanowią klienci, dla których catering dietetyczny jest sposobem na osiągnięcie celu. Są to sportowcy, bywalcy siłowni, a także osoby, które są zainteresowane odchudzaniem poprzez zdrowe posiłki i ćwiczenia. Przygotowywane są one przez przeszkolonych dietetyków, którzy przygotowują posiłki, które zaspokoją potrzeby organizmu. Choć dieta nie jest dietą, musi zawierać odpowiednią ilość tłuszczu, białka, witamin oraz mikro- i makroelementów. Dzięki temu będzie można schudnąć.

Ile można schudnąć na cateringu dietetycznym?

Zarówno tak, jak i nie. Tak i nie. Aby schudnąć, trzeba znać swoje całkowite zapotrzebowanie energetyczne (CPM – total metabolic rate). Jeśli kaloryczność posiłków jest wyższa od tej wartości, to nawet najlepsza dieta pudełkowa nie pomoże nam schudnąć. Warto, abyś znała swój CPM. Możesz skorzystać z jednego z kalkulatorów dostępnych w internecie, który Ci w tym pomoże. Nie zawsze są one dokładne. Lepiej jest skonsultować się z dietetykiem. Możesz kogoś polecić lub pracować w firmie oferującej catering dietetyczny.

Wiele firm oferujących diety pudełkowe oferuje bezpłatne konsultacje z dietetykami, którzy mogą pomóc w odchudzaniu. Pozwoli to na dostosowanie diety do Twoich potrzeb żywieniowych, wzrostu, wagi, poziomu aktywności i przyjmowanych leków. CPM to limit liczby kalorii w diecie pudełkowej. Ile można schudnąć stosując dietę pudełkową? Po miesiącu stosowania diety pudełkowej będziemy mogli zobaczyć efekty jej stosowania. Jest to średnio spadek wagi o 4-6 kg. Takich efektów można się spodziewać przy zdrowej i dobrze dobranej diecie. Będzie ona świetnym fundamentem do zmiany stylu życia, jeśli nauczymy się właściwych nawyków (jedzenie o regularnych posiłkach i porach, wybieranie zdrowej żywności, jedzenie urozmaicone). Warto spróbować diety pudełkowej. Pomoże Ci ona schudnąć i wprowadzić duże zmiany w Twoim życiu.