Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

O niesamowitych możliwościach Vaser Lipo 4D w kontekście modelowania sylwetki

Liporzeźbienie Vaser Lipo 4D

Idealna sylwetka to marzenie wielu kobiet i mężczyzn. Aby je zrealizować, należy regularnie uprawiać sport oraz stosować odpowiednią dietę. Tego typu działania warto wzmocnić również zabiegami z zakresu chirurgii plastycznej. Współcześnie coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązania, gdyż cechuje je wyjątkowa efektywność, a rozwój medycyny estetycznej spowodował wzrost bezpieczeństwa i skuteczności nowoczesnych metod.

Na czym polega metoda Vaser Lipo 4D?

Metoda liporzeźbienie Vaser Lipo 4D została wprowadzona na rynek w odpowiedzi na zapotrzebowanie na mało inwazyjne techniki, prowadzące do uzyskania zamierzonych efektów w bezpieczny sposób. Jest to jedna z najnowocześniejszych technik, pozwalających na modelowania ciała i dążenie do uzyskania pożądanej sylwetki. Twórcą tej innowacyjnej techniki jest kolumbijski uczony Alfredy Hoyos, który czerpał z wiedzy i doświadczeń wielu różnych specjalistów. Termin „LipoSculpture” pojawił się w chirurgii plastycznej już początkiem lat 90. ubiegłego wieku i porównywał on liposukcję do pracy rzeźbiarza, który z artystyczną precyzją tworzy swoje dzieło. Dziś liporzeźbienie Vaser Lipo 4D wykorzystują najlepsze kliniki medycyny estetycznej w kraju. Jedną z nich jest Genesis Clinic, mieszcząca się przy ul. Józefa Korzeniowskiego w Krakowie. To właśnie tutaj skorzystać można z możliwości, jakie niosą ze sobą innowacyjne technologie, przy jednoczesnej opiece grona zaangażowanych w swoją pracę specjalistów.

Czym jest liporzeźbienie z wykorzystaniem Vaser Lipo 4D?

Podczas liposukcji Vaser Lipo 4D wykorzystywane są ultradźwięki. Przy pomocy niewielkich nacięć pod skórę wprowadzana jest specjalna kaniula. To właśnie jej głowica emituje ultradźwięki o odpowiedniej częstotliwości. Rozbijają one tkankę tłuszczową i odseparowują jej komórki, wytwarzając w ten sposób specjalną emulsję, bardzo łatwą do pobrania. Zostaje ona odessana tą samą drogą, którą pod skórę wprowadzana jest kaniula. Jest to działanie bardzo precyzyjne, a więc również i bezpieczne.

Jak przebiega zabieg powiększania piersi własnym tłuszczem?

Pobrana z ciała tkanka tłuszczowa, może zostać wykorzystana do powiększenia innych partii, jak np. biust. Podczas zabiegu tj. powiększenie piersi własnym tłuszczem pacjentka znieczulana jest odpowiednim roztworem, przygotowywanym z soli fizjologicznej, połączonej ze specjalnymi lekami znieczulającymi. Dzięki temu zlikwidowany zostaje ewentualny ból i dyskomfort, a naczynia krwionośne są obkurczone. Przy pomocy niewielkich rozmiarów nacięć, lekarz wprowadza sondę, której głowica emituje ultradźwięki. W ten sposób komórki tłuszczowe zostają rozpuszczone do konsystencji emulsji, a następnie odessane. W kolejnym etapie tłuszcz najlepszej jakości trafia do biustu. Taka re-implantacja przebiega pod ścisłą kontrolą USG, co w znaczący sposób zwiększa jej bezpieczeństwo oraz precyzję podejmowanych działań.

Powiększanie piersi własnym tłuszczem

Jakie efekty przynosi powiększanie piersi własnym tłuszczem?

Zastosowanie metody Vaser Lipo przy powiększaniu biustu własną tkanką tłuszczową przynosi szereg korzyści. W trakcie jednego zabiegu może zostać odessane nawet 5 l tkanki tłuszczowej, co przyczynia się do poprawy wyglądu sylwetki. Piersi stają się nie tylko powiększone, ale również i jędrne. Podczas zabiegu nie dochodzi również do uszkodzenia innych tkanek, nerwów czy naczyń. Wpływa to znacząco na okres rekonwalescencji, skracając go do absolutnego minimum. Więcej o tej innowacyjnej metodzie przeczytać można na stronie https://genesisclinic.com.pl/zabiegi/korekty-ciala/powiekszanie-piersi-wlasny-tluszcz/, gdzie poruszono temat przebiegu zabiegu oraz sposobów na uniknięcie jego negatywnych skutków. Uzyskane przy pomocy Vaser Lipo 4D efekty, widoczne są już po bezpośrednio po ingerencji, choć ostatecznymi rezultatami można cieszyć się dopiero po upływie ok. 3 miesięcy.

Jak przebiega rekonwalescencja po zabiegu?

Rekonwalescencja po powiększeniu piersi przy pomocy własnego tłuszczu jest krótka i mało uciążliwa. Niemniej jednak trzeba zastosować się do kilku ważnych zasad, by efekty utrzymały się znacznie dłużej. Na okres kilku tygodni warto więc zrezygnować z podnoszenia ciężkich przedmiotów i wizyt w saunie. Kobiety powinny również zamienić tradycyjną bieliznę na miękkie biustonosze, modelujące piersi. Powrót do normalnego funkcjonowania przyśpieszają także masaże partii ciała, z których pobierany był tłuszcz oraz karboksyterapia, wpływająca pozytywnie na ukrwienie skóry i jej metabolizm.