Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki – poznaj różnice!

Pieluchy anatomiczne a pieluchomajtki

Osoby, które na co dzień borykają się z problemem nietrzymania moczu mogą odczuwać dyskomfort i wstyd w kontaktach z innymi ludźmi. Zupełnie niepotrzebnie. Wystarczy sięgnąć po pieluchomajtki dla dorosłych lub pieluchy anatomiczne. To produkty, dzięki którym każdy może poczuć maksymalną wygodę i bezpieczeństwo, gdyż z łatwością można dobrać je do potrzeb każdego użytkownika. Jakie są różnice między pieluchomajtkami, a pieluchami anatomicznymi? Podpowiadamy.

Pieluchy anatomiczne – co to jest?

Pieluchy anatomiczne to produkty, które są stworzone specjalne dla osób, które borykają się z ciężkim i średni problemem nietrzymania moczu. Najczęściej wybierają je opiekunowie osób leżących, a także osoby aktywne, nie tylko kobiety, ale również mężczyźni. Swoim wyglądem przypominają wkładki urologiczne, jednak wyróżnia je lepsza chłonność, doskonała oddychalność i dopasowanie do ciała, dzięki rewelacyjnemu wyprofilowaniu, co przyciąga osoby, które nie są w stanie znaleźć dobrego dla siebie rozwiązania wśród innych produktów. To wszystko sprawia, że nie ma obaw o przeciekanie, dzięki temu każdy użytkownik pieluch anatomicznych może czuć się w nich komfortowo i bezpiecznie. Warto wiedzieć, że nie ma obaw o powstawanie nieprzyjemnego zapachu, gdyż są one zaprojektowane w taki sposób, że redukują wszystkie powstające zapachy. Pieluchy anatomiczne mocowane są do specjalnych majtek siateczkowych, dlatego są niezauważalne, dzięki czemu nie wykluczają użytkowników z życia towarzyskiego i nie są powodem do wstydu.

Pieluchomajtki – czym są?

Pieluchomajtki to produkty, które są stosowane przez dorosłych i seniorów, którzy zmagają się z problemem nietrzymania kału czy moczu lub nie są w stanie samodzielnie się poruszać, przez co nie mają możliwości samodzielnego załatwiania potrzeb fizjologicznych w toalecie. Istnieje wiele rodzajów pieluchomajtek dla dorosłych. Różnią się między sobą rozmiarem, chłonnością i sposobem zakładania. Wszystkie są bardzo skuteczne, komfortowe w noszeniu i przede wszystkim bezpieczne. Zapewniają chłonność oraz neutralizują nieprzyjemne zapachy. Dzięki temu, że są zapinane na rzepy wyglądem przypominają zwykłe majtki, dlatego są dyskretne. To wszystko sprawia, że pieluchomajtki dla dorosłych mogą być wykorzystywane również przez osoby aktywne, pracujące, a także uprawiające sport itd.

Pieluchomajtki dla dorosłych czy pieluchy anatomiczne – które wybrać?

Każda osoba, która boryka się z nietrzymaniem moczu może wybierać spośród wielu rozwiązań. Pieluchy anatomiczne są idealnym wyborem dla osób, u których problem nietrzymania moczu pojawia się sporadycznie np. podczas kaszlu, śmiechu czy kichania. Mogą wybrać je osoby, które nie są w stanie opróżnić pęcherza do końca lub nie są w stanie zdążyć do toalety. Warto wiedzieć, że nie wyklucza się ich stosowania u osób, które borykają się ze średnim lub ciężkim problemem nietrzymania moczu. Z kolei pieluchomajtki są doskonałe dla osób chodzących, jak i leżących. Są jak bielizna, dlatego nie zsuwają się i są komfortowe w noszeniu. Na stronie internetowej www.chlonne24.pl można znaleźć zarówno pieluchomajtki, jak i wkładki anatomiczne, które doskonale dopasowują się do ciała. To szeroki wybór produktów o różnych chłonnościach i wielu rozmiarach w bardzo atrakcyjnych cenach. Warto wiedzieć, że w sklepie Chłonne24 można z łatwością zrealizować zamówienie na NFZ, korzystając przy tym z darmowej wysyłki. Warto zadbać o swój komfort stosując dopasowane produkty, dzięki którym można odczuwać wygodę i pełne bezpieczeństwo.