Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Chcesz zatrzymać młodość? Skorzystaj z popularnych zabiegów medycyny estetycznej

zabiegi medycyny estetycznej

Odmładzanie się za pomocą zabiegów z zakresu medycyny estetycznej staje się coraz popularniejsze i także medycyna estetyczna w Gdańsku wzbudza coraz szersze zainteresowanie, nie tylko wśród pań. Dzieje się tak nie bez przyczyny i ma związek z niewielką inwazyjnością zabiegów, bardzo szerokim spektrum ich działania oraz skutecznością.

Medycyna estetyczna charakteryzuje się niemal bezinwazyjnym i bezpiecznym przeprowadzeniem zabiegów, które nie tylko skutecznie i szybko poprawiają urodę, ale też nie wyłączają pacjenta z codziennej aktywności.

Definiowanie medycyny estetycznej

Oficjalna definicja mówi, że medycyna estetyczna jest działem medycyny zapewniającym wyższą jakość życia ludziom zdrowym – poprzez działania profilaktyczne przeciwko starzeniu się skóry oraz działania rekonstrukcyjne, odtwarzające stan skóry z okresu kiedy to proces starzenia jeszcze się nie zaczął.
Nadrzędnym celem, którym zajmuje się również klinika medycyny estetycznej w Gdańsku jest podjęcie działań na rzecz podniesienia atrakcyjności i urody pacjenta. Odbywa się to zarówno poprzez przepisywanie odpowiednich medykamentów, jak i dzięki nieinwazyjnym albo mało inwazyjnym zabiegom z zakresu medycyny estetycznej.

Zakres działania medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna zajmuje się skórą, tkanką podskórną, ale również uzębieniem. Najlepsze przy tym wyniki uzyskiwane są w takich placówkach jak klinika medycyny estetycznej, gdzie w dużym stopniu wykorzystywany jest układ autoimmunologiczny pacjenta, czyli zdolności samoregenerujące organizmu. W porównaniu z kosmetologią, gdzie wykonuje się zabiegi o działaniu powierzchniowym, medycyna estetyczna w klinice w Gdańsku dokonuje większej ingerencji w warstwach głębszych, aktywizujące również skórę do samoodnowy a wszystko pod opieką specjalistów medycyny estetycznej.

Zabiegi medycyny estetycznej

Wskazania do skorzystania z zabiegów z zakresu medycyny estetycznej to jak najwcześniejsze zapobieganie oznakom starzenia się, wraz z podjęciem kroków stymulujących odnowę i odbudowę skóry. Pełną ofertę zabiegów medycyny estetycznej znajdziesz na http://www.impladent-estetyczna.eu.
Do tego celu wykorzystywane są m.in. toksyna botulinowa, wypełniacze tkankowe na bazie kwasu hialuronowego, różnego rodzaju modyfikatory wzrostu tkanek, przeszczepy własnej tkanki tłuszczowej, wykorzystanie płytek krwi czy lasera.

Wachlarz możliwości i zabiegów z zakresu medycyny estetycznej jest ogromny:

– eliminacja nadmiaru tkanki tłuszczowej;
– modelowanie ust oraz kształtu twarzy;
– odmładzanie i ujędrnianie skóry;
– redukcja – cellulitu, cieni pod oczami, przebarwień;
– usuwanie blizn potrądzikowych i pooperacyjnych, znamion i brodawek;
– wygładzanie rozstępów;
– wypełnianie zmarszczek i bruzd.

Umocowanie specjalistyczne i prawne medycyny estetycznej

Medycyna estetyczna jest specjalizacją medyczną i według prawa zabiegi z jej zakresu mogą wykonywać wyłącznie lekarze posiadający prawo wykonywania zawodu. Jednakże prawo do wykonywania zabiegów ma de facto każdy lekarz, aby więc nie narażać się na zabiegi wykonywane przez lekarza, dla którego medycyna estetyczna jest czymś kompletnie nowym, warto wybrać renomowaną klinikę medycyny estetycznej.

W naszym kraju jest to dosyć powszechne, że zabiegi wykonywane są przez lekarzy po nawet zaledwie kilkudniowym szkoleniu natomiast klinika medycyny estetycznej zatrudnia już personel z dużym doświadczeniem i przede wszystkim wykształcony w tym kierunku.