Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Profesjonalna chirurgia ręki

chirurgia ręki

Chirurgia ręki to rodzaj chirurgii, którego obiektem działania jest kończyna górna. Sama nazwa chirurgii ręki doskonale precyzuje to, czego dotyczy. Złamania i uszkodzenia kończyn górnych to częste przypadki, które mogą nieść za sobą poważne konsekwencje. Chirurgia ręki ma za zadanie przywrócić pacjenta do dobrej formy i kondycji.

Jakimi przypadkami zajmuje się chirurgia ręki?

Chirurgia ręki znacząco rozwinęła się w swojej działalności. Problemy, które były kiedyś nieuleczalne, obecnie znajdują remedium i pozwalają cieszyć się zdrowiem i życiem bez bólu. Najczęstsze dolegliwości pacjentów, którzy poszukują ratunku w chirurgii ręki:
– przykurcz dupuytrena – choroba ta dotyczy rozcięgna dłoniowego i powoduje przykurczanie się palców ręki. Pojawiają się guzki i zgrubienia na dłoni. Nieleczona choroba może na stałe usztywnić stawy, a nawet doprowadzić do amputacji palców.
– zespół rowka nerwu łokciowego – zespół objawów związanych z uciskiem nerwu łokciowego w okolicy stawu łokciowego. Występuje częściej u mężczyzn, rzadziej u kobiet.
– zespół cieśni nadgarstka – zespół objawów związanych z uciskiem nerwu pośrodkowego w kanale nadgarstka. Na dolegliwości skarżą się osoby pracujące m.in. w zawodzie piekarza, kolarza, pracownika biurowego (praca przy komputerze), muzyka czy informatyka.
– palec trzaskający – choroba uniemożliwia wykonywanie nawet najprostszych, codziennych czynności chorą ręką. Osoba chora ma problem z prawidłowym prostowaniem i zginaniem chorego palca.
– złamania ręki – dochodzi do nich w wyniku przekroczenia wytrzymałości kości ręki.
Wiele dolegliwości może dotyczyć ręki: urazy stawów i ścięgien, uszkodzenia chrząstki stawowej, ganglion ręki, łokieć tenisisty/golfisty. W razie dyskomfortu i zauważenia zmian w ręce, warto udać się po poradę, której udzieli chirurg ręki.

Jakie zabiegi wchodzą w skład chirurgii ręki?

Chirurgia ręki oferuje wiele zabiegów, które mają na celu powrót do zdrowia i dobrego samopoczucia pacjentów:
– metody endoskopowe
– małoinwazyjne zabiegi w znieczuleniu miejscowym
– leczenie enzymatyczne
– operacje rekonstrukcyjne
– nastawianie złamanej ręki
– plastyka korekcyjna
– artodezy stawów
– endoprotezoplastyka
i wiele innych.

W sprawach konsultacji i umówienia zabiegu zachęcamy do odwiedzin strony eksperta, którego strona internetowa znajduje się pod adresem: https://chirurgrekigdansk.pl/. Zabieg przeprowadzony u doświadczonego specjalisty pozwoli poczuć się lepiej w naszym ciele i zniwelować nieprzyjemne skutki schorzeń i urazów.