Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Specjalista od skóry – dermatolog Łódź

dermatolog łódź

Choroby skórne to prawdziwa plaga naszych czasów. Coraz więcej osób boryka się ze zmianami na ciele, które uprzykrzają życie. Niosą ze sobą nie tylko ból czy swędzenie, ale także okazują się dotkliwe pod względem estetycznym. Brzydkie deformacje na dłoniach czy twarzy mogą prowadzić dodatkowo do dyskomfortu psychicznego. Stosowanie odpowiednich maści czy środków doustnych może wyraźnie poprawić stan naszej skóry. Równie ważna okazuje się także pielęgnacja ciała, bez której łatwo o nawrót niechcianych zmian skórnych. Przy tego typu dolegliwościach najlepiej pomoże nam specjalista dermatolog Łódź.

Dermatolog Łódź zadba o naszą buzię

Trądzik to przypadłość, która dotyka niemalże każdego nastolatka. Jednak w niektórych przypadkach pryszcze i zaskórniki stają na tyle uciążliwe, że przestają wystarczać tradycyjne metody zwalczania tych typowo młodzieńczych zmian skórnych. Wtedy z pomocą przychodzi nam dermatolog Łódź, który specjalistycznym okiem oceni stopień zaawansowania trądziku i wyznaczy odpowiednie leczenie. Ważne, by w przypadku ostrych stanów zapalnych nie pogorszyć kondycji skóry nieodpowiednimi zabiegami „domowymi”. Czasem czyszczenie twarzy na własną rękę, słynne „parówki” czy żele myjące silnie wysuszające skórę mogą nam bardziej zaszkodzić, niż pomóc. Zdecydowanie lepszą metodą jest regularne i oparte na specjalistycznych badaniach leczenie pod nadzorem lekarza. Zwłaszcza, że blizny po nieumiejętnie leczonym trądziku mogą pozostać z nami przez całe życie.

Kiedy wciąż nas coś swędzi – dermatolog Łódź

Atopowe zapalenie skóry to w ostatnich latach coraz głośniejsze hasło. Pojawiające się nieoczekiwanie wykwity na skórze potrafią doprowadzić do szału – pieką, swędzą i wyglądają wyjątkowo nieestetycznie. Co ważne, AZS, zwane też egzemą, nie jest chorobą zakaźną. Powstaje na skutek kontaktu z konkretnym alergenem. Chcąc ograniczyć występowanie tego schorzenia, konieczna będzie wizyta u lekarza. Dermatolog Łódź nie tylko przepisze odpowiednie leki, ale również poradzi, jak najlepiej pielęgnować skórę atopową. Ogromną rolę przy zwalczaniu tej choroby odgrywa należyte oczyszczanie oraz nawilżanie. Skóra dotknięta egzemą łatwo się przesusza i ma skłonności do alergii. Brak bariery chroniącej przed wnikaniem substancji drażniących skutkuje nieprzyjemnymi wykwitami, które mogą powodować wyjątkowo nieprzyjemne swędzenie.

Wczesne wykrywanie chorób nowotworowych – Dermatolog Łódź

Dermatologia zajmuje się również zmianami złośliwymi, które powiązane są ze śmiertelnie niebezpiecznymi nowotworami. Szczególnie istotnym narzędziem, pomagającym na skuteczną diagnostykę, jest dermatoskop. Jest to urządzenie z 10-krotnym powiększeniem i specjalnym oświetleniem, które umożliwia oglądnięcie nawet najgłębszych struktury wykrytych zmian. Badanie dermatoskopowe jest nieinwazyjne i powinno się je kontrolnie wykonywać raz w roku. Pozwala ono na odróżnienie zmian łagodnych od złośliwych. Zatem jeśli podejrzewamy u siebie czerniaka, lekarz dermatolog łódź za pomocą dermatoskopu jest w stanie skutecznie odróżnić go od zmiany barwnikowej o łagodnym charakterze.

Dermatolog Łódź – nie lekceważ żadnych objawów

Lista chorób, przy leczeniu których pomoże nam dermatolog Łódź, jest długa. Znajduje się na niej między innymi poważna choroba przewlekła – łuszczyca, która dotyka na chwilę obecną ok. 1 miliona Polaków. Inna przypadłość, charakteryzująca się wysypką i uporczywym swędzeniem, to świerzb. Dermatolog zajmuje się między innymi chorobami wywołanymi przez różnego rodzaju grzyby. Grzybica może zaatakować stopy, paznokcie, jamę ustną, ale również drogi moczowe, pochwę czy penisa. Powszechną chorobą wywoływaną przez grzyby jest również łupież występujący na skórze głowy. Do dermatologa udamy się również w przypadku opryszczki, liszaja czy kurzajek. Warto pamiętać, że niektóre zmiany na skórze mogą pojawiać się w wyniku chorób wewnętrznych. Dlatego nie warto zwlekać z wizytą u specjalisty. Jeśli nasza skóra wysyła niepokojące oznaki, nie wahajmy się skorzystać z pomocy dermatologa.