Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Sprawdź, jaką dietę pudełkową powinieneś wybrać

Dieta pudełkowa

Firmy cateringowe zwykle oferują wiele różnorodnych propozycji, dzięki czemu każdy zamawiający może dostosować wybór diety adekwatnie do swoich indywidualnych potrzeb i preferencji. Diety pudełkowe można podzielić na diety, których zadaniem jest osiągnięcie założonego celu oraz na diety eliminacyjne. Zastanawiasz się, na jaką dietę powinieneś się zdecydować? Przeczytaj poniższy artykuł i poznaj odpowiedź na to pytanie.

Dieta pudełkowa pozwalająca osiągnąć cel

Tego rodzaju diety pudełkowe dedykowane są osobom, które chcą osiągnąć pewien z góry założony cel. Poniżej znajdziesz opis dwóch najchętniej wybieranych propozycji, które najczęściej też pojawiają się w ofertach firm cateringowych.

Odchudzająca dieta z dostawą do domu

Dieta odchudzająca jest jedną z najchętniej wybieranych propozycji. Nie ma w tym jednak nic dziwnego. Pod tym pojęciem kryje się bowiem klasyczny jadłospis, oparty na chudym mięsie, rybach, nabiale, warzywach, owocach i produktach zbożowych. Jest to dieta uniwersalna, ponieważ do jej przygotowania wykorzystuje się wszystkie rodzaje produktów.

Dieta tego typu świetnie sprawdzi się zarówno w przypadku osób, które chcą zgubić zbędne kilogramy, jak i w przypadku osób które chcą jedynie utrzymać aktualną wagę i zdrowo się odżywiać.

Fit catering dla sportowca

Dieta dla sportowca to zbilansowane menu, które jest źródłem pełnowartościowych protein https://bedietcatering.pl/co-jesc-po-treningu/. Podwyższona zawartość białka to głównie zasługa wykorzystania chudego mięsa, ryb, nabiału i roślin strączkowych. Źródłem niezwykle istotnych w przypadku każdego sportowca węglowodanów złożonych są zaś produkty pełnoziarniste oraz warzywa i owoce.

Dieta tego typu świetnie sprawdzi się w przypadku osób, które regularnie uprawiają sporty oraz mają wymagającą pracę fizyczną.

Wykluczające diety pudełkowe

Diety tego typu dedykowane są osobom, które z uwagi na swoje przekonania lub stan zdrowia muszą wyeliminować ze swojego codziennego menu pewną grupę produktów. Poniżej znajduje się opis dwóch najczęściej wybieranych propozycji, które na stałe zagościły w większości ofert firm cateringowych.

Wegetariańska dieta pudełkowa

Dieta wegetariańska wyklucza obecność mięsa i ryb. W celu uzupełnienia wszystkich niezbędnych mikroskładników, które zwykle pobierane są z wykluczonych w tym przypadku produktów, w diecie wegetariańskiej stosuje się rośliny strączkowe, nabiał i jaja.

Ta konkretna dieta dedykowana jest wszystkim wegetarianom oraz osobom, które chcą ograniczyć spożywanie mięsa. Jest to również świetna alternatywa dla osób, które chcą zadbać o swoje zdrowie i np. obniżyć poziom cholesterolu we krwi.

Bezglutenowa dieta pudełkowa

Dieta bezglutenowa wyklucza w codziennym menu obecność zbóż, takich jak pszenica, jęczmień i żyto. Jadłospis w tym przypadku oparty jest na innych źródłach węglowodanów. Posiłki wzbogacane są dodatkiem kaszy, ryżu i bezglutenowych zbóż, jak np. komosa ryżowa.

Dieta tego typu dedykowana jest przede wszystkim osobom, u których występują reakcje alergiczne na gluten oraz osobom cierpiącym na celiakie. Niektóre firmy cateringowe oferują możliwość wyeliminowania z diety bezglutenowej również laktozy i nabiału.