Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

TV Connector – czym jest, jak działa i dlaczego warto?

TV Connector do aparatów słuchowych - esklep.brandvital.eu

Użytkownicy aparatów słuchowych mają do dyspozycji wiele dodatkowych akcesoriów ułatwiających odbiór różnego typu dźwięków. Jednym z nich jest TV Connector. Sprawdź, na czym polega jego działanie, jak prawidłowo go używać oraz kiedy warto po niego sięgnąć.

Czym jest TV Connector?

TV Connector to niewielkich rozmiarów urządzenie firmy Phonak specjalizującej się w produkcji innowacyjnych aparatów słuchowych oraz akcesoriów wspomagających słyszenie. Pozwala ono na nawiązanie bezprzewodowej łączności pomiędzy aparatem słuchowym a telewizorem bądź innym źródłem sygnału audio i strumieniowanie dźwięku w najwyższej jakości. Sygnał przekazywany jest do aparatu z odległości do 15 m i działa, nawet jeśli napotyka przeszkody, np. w postaci mebli czy ścian (choć te mogą nieco zmniejszać wspomniany zasięg).

TV Connector do aparatów słuchowych - esklep.brandvital.eu

Urządzenie zostało zaprojektowane w taki sposób, by zapewnić maksymalnie intuicyjną obsługę. Dzięki funkcji Plug and Play po podłączeniu sprzętu do telewizora TV Connector automatycznie łączy się ze wszystkimi kompatybilnymi aparatami (urządzenie współpracuje z aparatami z serii, takich jak Phonak Audéo Marvel i Audéo B-Direct) znajdującymi się w jego zasięgu 1 m. Nie jest zatem konieczne manualne parowanie urządzeń. Dodatkowo może korzystać z niego nieograniczona liczba użytkowników jednocześnie.

Poszukujesz urządzenia TV Connector w atrakcyjnej cenie? Sprawdź na https://esklep.brandvital.eu/

Jak podłączyć TV Connector do telewizora?

Korzystanie z urządzenia TV Connector nie jest skomplikowane. Podłączenie wymaga jedynie kilku prostych kroków. Jak to zrobić?

  1. Podłącz większe złącze kabla USB do zasilacza, zasilacz zaś do gniazdka elektrycznego.
  2. Mniejsze złącze podłącz do gniazda urządzenia TV Connector.
  3. Podłącz urządzenie TV Connector do telewizora, laptopa bądź innego sprzętu audio przy użyciu odpowiedniego kabla. Przyłączając urządzenie do źródła sygnału, możesz skorzystać z jednego z dwóch wejść: analogowego (kabel jack 3,5 mm) lub optycznego (kabel światłowodowy). W pierwszym przypadku kabel należy podłączyć do wejścia słuchawkowego telewizora, w drugim – do wejścia optycznego.
  4. Wciśnij przycisk uruchomienia znajdujący się w tylnej części urządzenia. Jeśli wszystko jest podłączone poprawnie, poinformuje Cię o tym migający na niebiesko wskaźnik świetlny.

Kiedy TV Connector zostanie uruchomiony, samoistnie połączy się z aparatem słuchowym (wskaźnik zacznie świecić zielonym światłem ciągłym), a użytkownik usłyszy odpowiednie powiadomienie. Czas potrzebny na nawiązanie połączenia to zaledwie 10 sekund.

Podłączenie urządzenia TV Connector – ważne wskazówki

Warto mieć na uwadze fakt, że w przypadku niektórych modeli telewizorów, podłączenie przewodu do gniazda słuchawkowego powoduje wyłączenie głośników, co oznacza, że dźwięk jest słyszany tylko przez użytkowników aparatów słuchowych.

Należy także pamiętać, że TV Connector obsługuje sygnał w trybie mono- bądź stereofonicznym, dlatego należy upewnić się, że w telewizorze nie są stosowane ustawienia Dolby Digital lub DTS. Jeśli lampka sygnalizująca zapali się na czerwono, należy zmienić te ustawienia w menu telewizora, wybierając sygnał stereo zamiast audio.

Może być również konieczne zatwierdzenie sygnału wejściowego poprzez wciśnięcie przycisku na aparacie słuchowym.

TV Connector – dlaczego warto?

Opinie użytkowników urządzenia TV Connector jednoznacznie wskazują na znaczną poprawę wrażeń słuchowych podczas oglądania telewizji czy słuchania muzyki. Osoby niedosłyszące często skarżą się na utrudniony obiór multimediów, przez co spędzanie wolnego czasu w taki sposób staje się po prostu mniej satysfakcjonujące. Jak wynika z badania przeprowadzonego w 2018 roku, w porównaniu z innymi rozwiązaniami operującymi łącznością bezprzewodową, za sprawą opatentowanej technologii AirStream™ urządzenie dostarcza najwyżej oceniany pod względem jakości dźwięk stereo, który dociera do użytkownika bez opóźnień. To prawdziwa gratka dla wszystkich melomanów i miłośników kina, którzy cenią sobie naturalne, pełne wrażenia słuchowe.

TV Connector można znaleźć w asortymencie wysokiej klasy sklepów medycznych ze sprzętem audiologicznym. Warto postawić na punkt, w którym będziemy mogli skonsultować sposób działania urządzenia, a dodatkowo – nie przepłacimy. W BRANDvital TV Connector dostępny jest w bardzo atrakcyjnej cenie, a dodatkowo można nabyć go w wygodnym systemie ratalnym.