Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Wybielanie zębów – efekty i zalety zabiegu

wybielanie zębów

Biały i piękny uśmiech jest marzeniem każdego z nas. Medycyna wychodzi naprzeciw pragnieniom wielu osób, oferując efektowne zabiegi wybielające zęby. Kiedy skorzystać z takiego rozwiązania? Jakie zalety ma wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym? Kto może z niego skorzystać?

Wybielanie zębów

Nie każdy został obdarzony śnieżnobiałymi zębami, które przyciągają uwagę. Na pomoc przychodzi nowoczesny zabieg wybielania zębów, który cieszy się sporym uznaniem na rynku. Wybielanie zębów w Krakowie to dobra opcja dla każdego, kto chce zyskać uśmiech jak u gwiazdy filmowej. Specjaliści z użyciem specjalnych narzędzi i metod wybielania wpływają na uzyskanie wymarzonego odcienia bieli zębów.

Nie zapominajmy o tym, że jest to proces stopniowy, jaki wymaga cierpliwości. Wszelkie różnice w uzyskanym kolorze są indywidualną sprawą każdego pacjenta i zależą od stanu uzębienia. Zazwyczaj uzyskuje się od 2 do nawet 5 tonów jaśniejszego odcienia zębów, co jest sporym atutem. Okazuje się, że istnieje sporo metod wybielania, z których każda daje wymierne efekty. Przed zabiegiem należy skorzystać z konsultacji z lekarzem stomatologiem. Gabinet stomatologiczny jest jedynym miejscem, gdzie bezpieczne wybielimy zęby za pomocą nowoczesnych technik.

O czym pamiętać?

Wybielane zębów daje skuteczne rezultaty u każdego, jednak efekt jest najbardziej widoczny u osób palących papierosy, pijących zioła i spożywających kolorowe produkty. Z powodzeniem zauważymy efekty także u starszych ludzi oraz po leczeniu antybiotykami. Warto zauważyć, że efekt jest zależny od intensywności przebarwień i doboru światła. Zwykle zęby ulegają wybieleniu o 2 lub 3 tony.

Z pewnością warto wziąć pod uwagę fakt, że efekt utrzymuje się w zależności od stylu życia i spożywanego jedzenia. W każdym przypadku trwa on minimum dwa lata. Jeśli skorzystamy dodatkowo z zabiegów podtrzymujących uzyskane efekty, wtedy będziemy cieszyć się śnieżnobiałym uśmiechem przez kilka lat. Sam zabieg trwa około 30 minut, a najlepsze efekty dają trzy cykle (każdy trwa po 15 minut). Maksymalnie w gabinecie spędzimy ok. 1,5 godziny.

Dbanie o zęby po zabiegu

Zabieg wybielania zębów jest całkowicie bezpieczny. Nowoczesny system filtracji światła pozwala wyeliminować wydzielanie ciepła i promieniowanie UV, co jest ogromną zaletą. Po zabiegu, przez około dwa dni obowiązuje pacjenta tzw. biała dieta. Nie można wtedy pić kawy, palić papierosów, czy sięgać po kolorowe płyny i produkty spożywcze. To bardzo ważne aspekty, które wpłyną na trwałość zabiegu.