Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Bezbolesna depilacja – wypróbuj nową metodę jesienią!

bezbolesna depilacja

Koniec wakacji oznacza początek jesieni. Do szafy powędrują krótkie sukienki, spodenki i bluzki na ramiączkach, w oczekiwaniu na ciepłe dni za rok. Brzmi to przytłaczająco, ale jesień i zima również są pięknymi porami roku! W lato zwracamy szczególną uwagę na nasze nadmierne owłosienie – a właściwie pracujemy nad tym, żeby się go pozbyć. Kobiety zdają sobie sprawę z nieestetycznego wyglądy owłosionych łydek, a mężczyźni nie tylko dla komfortu, ale również dla kwestii wizualnych pozbywają się nadmiernego owłosienia z pach. Metodą usuwania owłosienia najczęściej wybieraną w lato jest bezbolesna depilacja maszynką do golenia – na jesieni pora to zmienić!

Wyrzuć maszynkę do golenia do kosza…

… i od razu zapisz się do profesjonalnego salonu kosmetycznego na zabieg depilacji woskiem. Staje się on coraz popularniejszą alternatywą do klasycznej golarki, w szczególności dzięki temu, że zapewnia długotrwały efekt gładkiego ciała. Depilacja maszynką do golenia przez regularne golenie zamiast osłabiać odrastające włoski – wzmacnia je. Odrastają one grubsze i ostrzejsze na końcach i zaczyna działać efekt błędnego koła – musimy cały czas się golić, bo włoski cały czas odrastają. A przecież każdemu zależy na tym, że odrastało ich jak najmniej.

Dlaczego warto zrezygnować z maszynki na rzecz wosku?

Zabieg depilacji woskiem wykonuje się raz na kilka tygodni, co jest szczególnie zachęcające w sezonie coraz chłodniejszych dni i nocy. Wosk osłabia cebulki, dzięki czemu odrastające włoski są coraz delikatniejsze i słabsze, a przy regularnym stosowaniu zabiegu mogą w ogóle przestać odrastać w niektórych obszarach. Jesień i zima zatem jest idealnym okresem, żeby regularnie zacząć stosować depilację woskiem. Ponadto, do depilacji poszczególnych partii ciała stosuje się różne rodzaje wosków, w celu zapewnienia maksymalnej precyzji przy usuwaniu owłosienia. Wyróżnia się głównie:

  • woski miękkie (strip) – stosowane chociażby do nóg czy rąk, wymagają użycia dodatkowych pasków do usuwania włosków nie krótszych niż 2 mm;
  • woski twarde (hot) – stosowane do miejsc wrażliwych, takich jak pachy czy miejsca intymne. Wosk ten charakteryzuje się możliwością kilkukrotnego nakładania go na to samo miejsce, a ponadto bardzo osłabia cebulki włosów.

Co ile powinno wykonywać się zabieg?

Kluczowy punkt przy charakterystyce depilacji woskiem! Co prawda, tempo wzrostu włosków jest kwestią indywidualną, jedna osoba już po pierwszej wizycie będzie cieszyć się osłabionymi i przerzedzonymi włosami, inna osoba będzie musiała szybciej powtórzyć wizytę – zwykle jednak efekt utrzymuje się około 3-4 tygodnie. Po tym czasie należy wykonać kolejną depilację, ciesząc się coraz bardziej osłabionymi włoskami!

Gdzie wykonać zabieg depilacji woskiem?

Bezbolesna depilacja woskiem oferowana jest przez wiele warszawskich salonów kosmetycznych, jednakże warto wybrać te najbardziej profesjonalne, żeby mieć pewność, że usługa zostanie wykonana prawidłowo. Jednym z takich salonów jest Bodybar na Mokotowie. Doświadczone stylistki dbają, aby każdy zabieg był maksymalnie komfortowy, a efekty utrzymywały się jak najdłużej. W tym salonie pozbędziesz się każdego – nawet tego najmniejszego włoska.

Nie zwlekaj – zapisz się już dziś i rozpocznij regularne osłabianie swoich włosków, żeby w następne lato cieszyć się gładkim ciałem!