Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Peruki naturalne a syntetyczne – różnice

peruki

Zdarza się, że noszenie peruki jest sposobem na podkreślenie swojej indywidualności i wyróżnienie się z tłumu. Jednak bardzo często to przymus podyktowany ciężką chorobą. Wybór peruki idealnie pasującej do naszych oczekiwań i potrzeb nie jest wcale łatwą decyzją. Podstawa to poznanie różnic między włosem naturalnym a syntetycznym. Poniżej znajdziesz wskazówki dotyczące tych dwóch rodzajów peruk. Jeśli nadal będziesz się wahała, który typ jest bardziej odpowiedni dla Ciebie, zapraszamy do kontaktu. Odpowiemy na wszelkie pytania, byś nie miała już żadnych wątpliwości.

Peruki naturalne

Ten rodzaj peruki zagwarantuje Ci najbardziej naturalny efekt. Odróżnienie prawdziwej fryzury od peruki jest w tym wypadku praktycznie niemożliwe. Dzięki swoim estetycznym walorom są najczęściej wybierane przez osoby posiadające problem z utratą włosów. Wysoka jakość peruk gwarantuje całkowite zlewanie się ze skórą głowy. W naszych perukach nie stosujemy sztucznego zagęszczania ściankami u nasady, a włos ma taką samą długość od nasady aż po same końce.

Jak pielęgnować peruki naturalne?

Idealne rozwiązanie przy pielęgnacji naturalnej peruki to stosowanie szamponu, który nie zawiera siarczanu i parabenów. Wybieraj szampon do włosów suchych lub bardzo suchych. Ponadto po każdym myciu nakładaj odżywkę na całą długość włosów z wyłączeniem nasady. Dzięki temu zamkniesz łuskę włosa. Przy pierwszych kilku myciach warto byś trzymała odżywkę około 30 minut, przy kolejnych wystarczy 5 minut. Zalecamy również raz w tygodniu stosowanie maski do suchych włosów. Dzięki tym zasadom utrzymasz perukę w idealnym stanie.

Peruki syntetyczne

Peruki z włosów syntetycznych mają niższą cenę niż naturalne, ale również inne przeznaczenie. Stosowane są raczej okazjonalnie i nie są produktami profesjonalnymi. Inną grupę stanowią peruki syntetyczne premium, które są odpowiednie do codziennego stosowania przez osoby tracące włosy. Główną zaletą zwykłych syntetycznych peruk jest ich odporność na stylizacje nawet do 160 stopni. Wybór tego typu peruki lepiej sprawdzi się u osób, które korzystniej czują się w krótszych fryzurach o dość nienaturalnym odcieniu. Syntetyczne, szczególnie długie i jasne włosy, nie dorównują swojej naturalnej formie poprzez sposób, w jaki odbijają światło. Gdy peruka została wykonana z krótkiego włosa o zdecydowanym kolorze, różnica jest stanowczo trudniejsza do wychwycenia.

Pielęgnacja peruki syntetycznej

Naszym zaleceniem jest mycie takiej peruki co 8-15 dni, ale jeśli intensywnie uprawiasz sport lub lubisz spędzać upalne dni na powietrzu, prawdopodobnie będziesz musiała myć ją częściej. Ważną zasadą jest prawidłowe używanie odżywki po myciu. Trzymaj ją z dala od nasady, by nie osłabiły się połączenia włosów z czepkiem.

Przy wyborze peruki bardzo istotne jest jej przeznaczenie i funkcja, jaką ma pełnić. Jeśli ciężko Ci samej podjąć decyzję, oferujemy swoją pomoc. Razem znajdziemy idealne rozwiązanie, byś mogła czuć się pięknie i kobieco.