Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna

depilacja laserowa

Bardzo wiele osób marzy o pięknej, delikatnej i idealnie gładkiej skórze. Niestety systematyczne usuwanie włosów jest nie tylko czasochłonne, ale również bardzo kosztowne. Przy tradycyjnych metoda depilacji, mogą pojawić się także problemy z wysypką i podrażnieniami. Aby pozbyć się tych i wielu innych problemów, warto jak najszybciej skorzystać z dobrodziejstwa depilacji laserowej.

Na czym tak naprawdę polega depilacja laserowa?

Działanie depilacji laserowej najprościej rzecz mówiąc polega po prostu na zjawisku fototermolizy. Nowoczesne lasery są w stanie wytworzyć specjalną wiązkę światła, która bez żadnego większego problemu przenika do skóry. Wiązka ta automatycznie pochłaniania jest przez barwniki, które znajdują się w mieszkach włosowych. Dzięki odpowiedniej ilości ciepła możliwe jest całkowite zniszczenie cebulek włosa.

Czy depilacja laserowa jest bezpieczna?

W pierwszej kolejności warto wyraźnie zaznaczyć, że cała energia wytwarzana przez laser jest w 100% bezpieczna dla człowieka. Specjalna wiązka światła działa jedynie powierzchniowo, dlatego też nie wywołuje szkodliwego działania. Nowoczesne lasery wyposażone są także w zaawansowane funkcje chłodzące, dzięki którym skóra od razu odczuwa niesamowitą ulgę.

Jakie zalety?

Dzięki depilacji laserowej można usunąć włosy z dowolnej części ciała. Z praktycznego punktu widzenia oznacza to, że można pozbyć się owłosienia nawet w najbardziej wrażliwych miejscach. Mowa tutaj między innymi o okolicach bikini albo o pachach. Skuteczność zabiegu w dużej mierze zależy głównie od karnacji naszej skóry oraz od koloru owłosienia. Najłatwiejsze do usunięcia są oczywiście dość grube i ciemne włosy. Dla większości osób największą zaletą będzie także trwałość depilacji laserowej. Po zakończonym cyklu wystarczy raz na 12 miesięcy odwiedzić doświadczony salon kosmetyczny Wrocław, aby wykonać zabieg utrwalający. Jest to bardzo praktyczne i niesłychanie wygodne rozwiązanie.

Depilacja laserowa informacje

Depilacja laserowa zdobywa w Polsce coraz większą popularność, ale w dalszym ciągu wiele osób nie ma zielonego pojęcia na czym ona polega. Osoby, które chcą zdobyć więcej informacji na temat zabiegu powinny skorzystać ze specjalistycznych konsultacji w renomowanym salonie kosmetycznym. Warto skorzystać nie tylko z rozmowy telefonicznej, ale również odwiedzić salon kosmetyczny Wrocław. Po fachowej konsultacji kosmetyczka będzie mogła zaproponować najskuteczniejsze zabiegi depilacyjne, które przyniosą satysfakcjonujące rezultaty.

Depilacja laserowa promocja

Z praktycznego punktu widzenia jedyną wadą depilacji laserowej może okazać się dość wysoka cena. Na szczęście renomowane salony kosmetyczne bardzo często organizują promocje i rabaty dla stałych klientów. Koszty zabiegu w dużej mierze zależą od tego jakie partie skóry chcemy wydepilować. Najprostszym sposobem na obniżenie kosztów depilacji laserowej jest oczywiście wykupienie promocyjnych pakietów, dzięki którym będzie można za jednym razem pozbyć się owłosienia z większej części ciała. Na największe oszczędności można liczyć przy depilacji całego ciała.