Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Czy warto konsultować się z dietetykiem?

dietetyk

Każdy z nas chciałby prowadzić zdrowy styl życia i żyć jak najdłużej. Aby było to możliwe, musimy nie tylko dbać o naszą aktywność fizyczną, ale również pilnować diety. Słowo „dieta” w języku polskim ma o wiele szersze znaczenie, niż to, którego najczęściej używamy. Dieta to, najprościej rzecz ujmując, sposób odżywiania się. Pilnowanie diety nie oznacza samych wyrzeczeń ani nie jest równoznaczne z tym, że chcesz schudnąć. Trzymanie się wyznaczonej diety to trzymanie się wybranego sposobu odżywiania się. W tym momencie możesz zadać sobie pytanie: czy w takim razie, jeśli nie chcę schudnąć, warto mimo wszystko skorzystać z usług dietetyka?

Odpowiedź brzmi – tak

Zakres usług dietetyka jest zdecydowanie szerszy niż tylko pomoc w schudnięciu. Wyspecjalizowany dietetyk jest w stanie określić Twoje zapotrzebowanie na dane makro- i mikroskładniki oraz ułożyć dla Ciebie taki plan żywienia, który zmniejszy ryzyko różnych chorób. Dietetyk zajmuje się też profilaktyką i edukacją. Dobry specjalista odpowie na Twoje pytania wyczerpująco, byś nie miał wątpliwości, że warto go posłuchać. Na stronie https://dietly.pl/blog/kategoria/diety-specjalistyczne możesz uzyskać informacje o dietach specjalistycznych.

Wiesz już, czym zajmuje się dietetyk. Dlaczego warto korzystać z jego usług?

Zmiana szkodliwych nawyków w bezpiecznych warunkach

Dietetyk jest jak instruktor jazdy na kursie – zapewni Ci bezpieczeństwo, a w razie, gdybyś zrobił coś nie tak, uratuje sytuację. Dzięki pomocy dietetyka nie popełnisz takich błędów, jak stosowanie szkodliwej, zbyt ubogiej w różne składniki diety. Specjalista także udzieli Ci informacji, które powstrzymają Cię od diety niebezpiecznej dla Twojego zdrowia. Zmienisz szkodliwe nawyki bez ryzyka spowodowania wypadku – Twoje zdrowie będzie w profesjonalnych rękach.

Ustalenie diety odpowiedniej na czas ciąży

Jeśli planujesz dziecko lub już jesteś w ciąży, skorzystanie z usług dietetyka to świetny pomysł. Twoje ciało teraz mocno się zmieni, a wśród wielu kobiet ciężarnych można zauważyć różne zachcianki – nie wszystkie mogą być dla Ciebie dobre. Wykształcony dietetyk będzie wiedział, czego potrzebuje Twoje ciało w tym wyjątkowym czasie i dobierze dietę bezpieczną dla Ciebie i Twojego dziecka.

Redukcja wagi

Oczywiście dietetyk pomoże Ci również w odchudzaniu. W dodatku zrobisz to w 100% bezpiecznie, bez szalonych głodówek i nabawienia się zaburzeń odżywiania. Dietetyk wesprze Cię i pomoże pokonać takie przeszkody, jak nocne podjadanie czy zajadanie smutków. To często głębokie trudności, do których pokonania nie wystarczy zwykła wstrzemięźliwość. Dobry dietetyk o tym wie i pomoże Ci pozbyć się tych szkodliwych nawyków. Jak zredukować wagę możesz przeczytać na blogu: https://dietly.pl/blog.

Iść czy nie iść?

Jeśli wciąż wahasz się przed spotkaniem z dietetykiem, możesz skorzystać z darmowej konsultacji. Wielu dietetyków oferuje pierwszą wizytę za darmo, co pozwoli Ci zbadać grunt i zapoznać się z danym dietetykiem. Warto spróbować, ponieważ dobra, zbilansowana dieta to klucz do długiego, szczęśliwego i przede wszystkim zdrowego życia.