Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Depilacja laserowa – na czym polega proces?

depilacja

Depilacja laserowa to proces przeznaczony dla osób, które nie są fanami mniej inwazyjnych procesów depilacji jak golenie czy usuwanie woskiem, nie mają na to czasu bądź nie są zadowoleni z efektów takich metod. W wypadku użycia depilacji laserowej ma się pewność, że owłosienie, które dotychczas regularnie odrastało nie wróci już nigdy. Zabiegi trzeba jednak kilkukrotnie powtarzać, aby mieć pewność co do skuteczności procesu i nie żałować wcześniej zainwestowanych pieniędzy.

Działanie depilacji laserowej

Depilacja laserowa jest to proces, do którego używa się lasera nastawionego na emitowanie wiązki światła o określonej długości fali. Najczęściej ustawia się ją na 700-1000nm jednak jest to wysoce uzależnione od koloru skóry klienta. Wiąże się z tym obecność melaniny, która gra tutaj istotną rolę. Melanina ze względu na proces termogenezy będzie pochłaniać energię pochodzącą z wiązki światła i nagrzewać się. Zniszczy do cebulki sprawiając, że nie będą w stanie w przyszłości ,,produkować” włosów. Melanina jednak to barwnik, który występuje w różnym stężeniu w skórze ludzi. U osób mających ciemniejszą karnacje melaniny będzie więcej, dlatego proces depilacji będzie przebiegał dłużej, niż w przypadku osoby posiadającej karnację jasną i przez to mniej melaniny w skórze. Osoba przeprowadzająca zabieg powinna również dostosować odpowiednią moc lasera do skóry, aby nie oparzyć zbyt jasnej skóry, bądź skutecznie przeprowadzić proces dla tej ciemniejszej.

Przeciwwskazania i cena

Zabieg przeprowadzania depilacji laserowej jest generalnie nieinwazyjny. Jednak istnieją pojedyncze jednostki, jakie powinny unikać depilacji laserem. Należą do nich osoby mające choroby neurologiczne, biorące leki o właściwościach fotouczulających bądź diabetycy.

Jeśli chodzi o cenę to jest to bardzo ciężkie do oceny, gdyż dotyczy ona bardzo dużej ilości czynników takich jak ilość sesji, miejscowość, renoma salonu urody, nowoczesność laserów czy też własna karnacja. Przybliżone ceny można sprawdzić na stronie https://depilacja.pl/cennik-depilacji-laserowej/.