Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Jak przechowywać olej z dziurawca, żeby zachował swoje wartości?

Olej z dziurawca

Olej z dziurawca  jest wytwarzany w procesie destylacji kwiatów przy wykorzystaniu pary wodnej. W hinduskiej tradycyjni Ajurwedy stosuje się go do leczenia bardzo wielu dolegliwości, między innymi przy problemach ze stawami, stanach zapalnych, problemach dermatologicznych, podrażnieniach, urazach, a nawet przeciw starzeniu skóry. Przyjrzyjmy się jego najważniejszym zastosowaniom oraz właściwościom.

Naturalny olej z dziurawca: właściwości i zastosowanie

Olej z dziurawca jest tradycyjnym środkiem leczniczym, który bardzo chętnie jest wykorzystany w medycynie Ajurwedy. Jest to nauka starożytna, która ma na celu utrzymanie harmonii oraz doskonałego zdrowia, przez zastosowanie naturalnych metod praktycznych oraz fizycznych. Teksty ajurwedyjskie omawiają wszystkie praktyczne rodzaje chorób oraz im odpowiadające rozwiązania lecznicze. Doświadczenie Hindusów pomaga na osiągnięcie harmonii w życiu codziennym, długowieczności oraz niesamowitego zdrowia.

Ajurweda mówi, że ciało człowieka składa się z kombinacji trzech typów energii. Każdy z nas posiada wszystkie z nich, ale zawsze z przewagą jednej, która określa poszczególne cechy oraz zachowania jednostki. Za przyczynę główną chorób uznajemy brak równowagi którejś z energii.

Filarami metod leczenia w tej kulturze są joga, zioła, olejki eteryczne, ćwiczenia fizyczne, medytacja oraz masaż. Umożliwiają one przeprowadzenie odpowiedniej terapii oraz do tego powrotu do zrównoważonego stylu życia. Olej z dziurawca jest naturalnym środkiem.

Istnieje tak naprawdę wiele zastosowań oleju z dziurawca, ale poniżej przedstawiamy te, które są najchętniej wykorzystywane.

Na pewno olej z dziurawca wspomaga leczenie zapalenia stawów oraz reumatyzmu. Obrzęk oraz stan zapalny stawów razem z rozdzierającym bólem, są objawami dominującymi reumatyzmu i artretyzmu. Korzystanie z oleju z dziurawca do leczenia reumatycznych stanów od starożytnych czasów do dzisiaj pozostało bardzo popularnym oraz jednocześnie ziołowym sposobem leczenia tych jakże przykrych dolegliwości. Stosując dosłownie kilka kropel tego oleju, zmieszanego z jednym z łagodnych bazowych olejów, jak olejek kokosowy, może się przyczynić do zmniejszenia silnego bólu oraz stanu zapalnego, związanego z reumatyzmem. Starożytne teksty wskazują, że reumatoidalne zapalenie stawów występuje w powodu nadmiaru pitta i kapga, wraz z deficytem vata. Według tychże tradycji olej z dziurawca posiada potencjał naturalny, aby móc kontrolować nadmiar kapha i pitta, oraz jednocześnie niedobór vata. Stosując go do terapeutycznego masażu, a także jako olejek podczas inhalacji lub kąpieli, można znacznie lepiej kontrolować wszelkie objawy reumatyzmu. Zobacz olej z dziurawca w sklepie internetowym https://domiuroda.pl/pl/p/Luksusowy-Olej-z-dziurawca-100-Naturalny-dziurawiec-100-ml/505

Co więcej, medycyna ludowa także wskazuje na skuteczność oleju z dziurawca podczas leczenia hemoroidów. W tymże celu dodać należy kilka kropel olejku do kojącego bazowego oleju, takiego jak olej jojoba, a następnie dokładnie wymieszać. Podczas leczenia objawów bolesnych hemoroidów zawarte w tej mieszance flawonoidy oraz związki hiperycyny pomagają w zmniejszaniu uczucia swędzenia, pieczenia oraz do tego łagodzą powstałe stany zapalne. Poleca się czasami dodanie kilku kropel oleju z dziurawca do kremów oraz balsamów, które stosujemy bezpośrednio w obszarze naszego odbytu, a nawet do wewnętrznego użytku. Dodawanie go do ciepłej wody podczas kąpieli również może mieć działanie kojące przy tej dosyć przykrej dolegliwości hemoroidów.

Musimy także mieć świadomość, że olej z dziurawca zapewnia znaczne szybsze gojenie się ran. Olej z dziurawca wykazuje właściwości naturalne ściągające oraz przeciwbakteryjne, które to pomagają w zwalczaniu infekcji, jak i innych zagrożeń, które spowalniają gojenie się ran i powodujących zapalne stany. Stosowany może być miejscowo jako element okładu na tkanki uszkodzone. Obecne w oleju z dziurawca flawonoidy oraz garbniki pozwalają na o wiele szybsze gojenie.

Jak przechowywać olej z dziurawca?

Olej z dziurawca możemy zrobić samodzielnie w domowych warunkach. Możemy jednak kupić produkt gotowy w sklepie. Jest to produkt coraz lepiej dostępny zarówno w sklepach internetowych, jak i sklepach stacjonarnych. Musimy wiedzieć jak postępować po zakupie olejku z dziurawca. Wiemy już na co nam pomoże. Pora dowiedzieć się jak przechowywać olej z dziurawca. Nie ma tutaj niczego skomplikowanego. Olej z dziurawca należy przechowywać w ciemnym i suchym miejscu. Gdy już olej z dziurawca otworzymy, to musimy go trzymać w lodówce. Pamiętajmy o tym, aby można było przez długi okres korzystać z otwartego oleju z dziurawca i nie było co do tego żadnych przeciwwskazań.