Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Komplety medyczne dla kobiet — jakość przede wszystkim

komplety medyczne

Prezentacja lekarzy oraz personelu medycznego jest podstawą prawidłowego funkcjonowania placówki medycznej. Wrażenie zrobione na pacjentach wpływa na uspokojenie oraz wzbudzenie zaufania. Ważnym elementem, o którym trzeba pamiętać, jest różnorodność sylwetek ludzkiego ciała, dlatego każdy element ubioru powinien zostać skrupulatnie dopasowany.

Styl ubioru

Placówki medyczne oraz infrastruktura służby zdrowia wymusza odpowiedni styl, oraz rodzaj ubioru. Uniform spełniać musi odpowiednie wytyczne, tak aby nie był odrzucający czy prowokacyjny. Główną zasadą, według której należy się kierować przy wyborze odzieży medycznej to profesjonalny wygląd. Dopuszczalne jest stosowanie elementów wyróżniających, dlatego tak istotny staje się dobór odpowiednich kolorów czy odcieni. Pożądane cechy, jakie wyróżniają komplety medyczne damskie lub męskie to:

  • Wygoda w ujęciu praktycznym, odpowiednia ilość łatwo dostępnych kieszeni to skarb
  • Wytrzymałość materiału na uszkodzenia mechaniczne
  • Surowce powinny zapewnić termoregulację ciała na zadowalającym poziomie
  • Spełnianie wszelkich norm oraz zasad, tak aby mogła zostać dopuszczona do użytku
  • Ochrona przed mikroorganizmami

Wzornictwo i kolorystyka

Mnogość dostępnych materiałów oraz paleta barw odzieży medycznej może przysporzyć niemało kłopotów w czasie wyboru odpowiedniej opcji. Komplety medyczne damskie oraz męskie powinny być dobierane głównie pod kątem specjalizacji, oraz profilu działalności. Przyjęło się, że najpopularniejszym kolorem wykorzystywanym w medycynie jest zieleń. Ma odpowiadać za wprowadzenie stanu ogólnego uspokojenia oraz pogody ducha. Czerwone barwy ubrań przeznaczone są dla członków zespołów ratunkowych, natomiast wariacje kolorów na bluzach i fartuchach sprzyjają pracy pediatrów. Wśród popularnych kolorów z łatwością znaleźć można także odcienie granatu, błękitu oraz bieli, choć coraz częściej odchodzi się od tej ostatniej opcji kolorystycznej.

Nowoczesny krój

Idealnie dopasowana odzież, która spełnia nie tylko standardy medyczne, ale również wizerunkowe, stoi za pewnością siebie przekładającą się na zwiększoną produktywność. Zwłaszcza kobieca część personelu medycznego kładzie nacisk na samopoczucie wynikające z przywdziewania uniformu służbowego. Producenci odzieży prześcigają się w stosowaniu coraz to nowszych technologii czy surowców. Dzięki ich wysiłkowi każdy znajdzie odpowiadający mu element ubioru, który w połączeniu z innymi częściami garderoby gotów jest stworzyć strój zarówno elegancki jak i funkcjonalny.