Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Liposukcja wspomagana strumieniem wody, czyli wszystko na temat zabiegu Body Jet

Liposukcja Body Jet

W pogoni za piękną sylwetką często stosujemy specjalne diety i ćwiczenia. Niestety czasem to nie wystarcza, aby pozbyć się tłuszczu z miejsc, w których występuje jego nadmiar. W takiej sytuacji warto rozważyć zabieg liposukcji Body Jet, który z wykorzystaniem nowoczesnych technologii skutecznie usuwa nadwyżkę tkanki tłuszczowej.

Czym jest zabieg Body Jet?

Szczególną cechą, która wyróżnia zabieg Body Jet, jest zastosowanie nowoczesnej technologii WAL (Water assisted liposuction). Pozwala ona na wypłukanie tkanki tłuszczowej przy pomocy specjalnego roztworu. Zabieg, jakim jest liposukcja Body Jet, polega na wykonaniu niewielkiego nacięcia, przez które wprowadzana jest w tkankę tłuszczową specjalna kaniula. Z jej wnętrza wypuszczany jest pod dużym ciśnieniem strumień specjalnej cieczy fizjologicznej. Wprowadzany roztwór wnika w przestrzeń międzykomórkową i rozluźnia jej strukturę. Podczas zabiegu nie występuje ryzyko uszkodzenia bardziej włóknistych struktur, takich jak nerwy, tkanka łączna lub naczynia krwionośne. Strumień ma dostosowaną moc tak, aby nie powodować rozerwania tkanek tłuszczowych. Lekarz przeprowadzający zabieg wykonuje kaniulą łagodne ruchy, które umożliwiają jej łagodne prześlizgnięcie się przez tkankę tłuszczową i uwolnienie komórek przeznaczonych do usunięcia. Kluczowe dla bezpieczeństwa tego zabiegu jest wykonywanie pracy kaniulą bez stosowania siły. Po wykonaniu swojego zadania płyn usuwany jest z organizmu poprzez odessanie z użyciem tej samej kaniuli, którą został wprowadzony.

Podawanie i odprowadzanie płynu w odpowiedni sposób jest kluczowe dla bezpieczeństwa. Zaaplikowany płyn zostaje odessany, dlatego nie gromadzi się w organizmie, co nie powoduje obrzęków i krwiaków. Utrata krwi podczas tego zabiegu jest minimalna w porównaniu z innymi metodami. Po zabiegu pacjent nie wymaga hospitalizacji i może szybko wrócić do domu na krótki okres rekonwalescencji. Metoda Body Jet zmniejsza ryzyko komplikacji i skraca czas trwania zabiegu. Aby poddać się zabiegowi, zgłoś się do profesjonalnej kliniki Genesis Clinic – medycyna estetyczna w Krakowie, która jest jedną z pierwszych w Europie wykorzystującą hollywoodzkie metody rzeźbienia ciała. Dodatkowo klinika oferuje metodę liporzeźbienia łączącą VaserLipo, Body Jet i Renuvion, która umożliwia dowolne kształtowanie sylwetki oraz zaznaczenie atrybutów wysportowanego ciała.

Lipotransfer

Przygotowanie do zabiegu Body Jet

Przed zabiegiem Body Jet pacjent przygotowany jest w tradycyjny sposób. Sam zabieg jest wykonywany pod znieczuleniem miejscowym, dlatego można przyjmować przed nim płyny w celu uniknięcia odwodnienia. Pacjent przed zabiegiem odbywa konsultację lekarską i przeprowadza podstawowe badania laboratoryjne w celu wykluczenia przeciwwskazań. W celu zminimalizowania niebezpieczeństwa pacjentowi zaleca się okołozabiegową profilaktykę antybiotykową.

Rezultaty zabiegu Body Jet

Po wykonaniu zabiegu konieczne jest stosowanie specjalnych opatrunków chłonnych i ubrań uciskowych. Zapobiega to powstawaniu obrzęków i krwiaków. Pacjenci po zabiegu mogą bardzo szybko wrócić do wykonywania codziennych czynności. Odzież uciskowa przyspiesza i poprawia zrastanie się tkanek. Po kilku dniach nieodczuwalny jest żaden dyskomfort. Ważne jest, aby pacjent udał się na kontrolę po zabiegu kilkukrotnie, by lekarz zbadał czy wszystko przebiegło prawidłowo.