Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Na czym polega odsysanie tłuszczu?

liposukcja

Odsysanie tłuszczu to zabieg, który bardzo często nazywany jest liposukcją. Jest możliwość odessania tłuszczu z różnych części ciała, do których zaliczyć możemy na przykład brzuch, biodra, uda, ramiona, kark, policzki, podbródek, czy też piersi. Zabieg odsysania tłuszczu, wykonywany jest w celu zmniejszenia liczby komórek tłuszczowych w danym miejscu. Jednak, nie zawsze zabieg liposukcji będzie skuteczny. Jeżeli zmagamy się z dużą otyłością, konieczna może okazać się również lipektomia a więc usunięcie nadmiaru rozciągniętej skóry oraz pozostałej tkanki tłuszczowej.

Kiedy zalecane jest wykonanie zabiegu odsysania tłuszczu?

Jak już wyżej wspomniano, liposukcja wykonywana jest w celu wymodelowania ciała i tym samym nadania mu odpowiednich proporcji. Zabieg ten daje błyskawicznie widoczne a przede wszystkim długotrwałe efekty, ponieważ usunięta tkanka tłuszczowa nie odnawia się. Natomiast pobrany tłuszcz możemy wykorzystać przy innym zabiegu, takim jak na przykład wypełnienie bruzd na twarzy. Liposukcja nie jest bardzo inwazyjna i obecnie cieszy się dużą popularnością, ponieważ pomaga pozbyć się kompleksów, które mogą nie jednej osobie zatruć życie. 

Jak przebiega zabieg odsysania tłuszczu?

Odsysanie tłuszczu wykonuje się przy pomocy metalowych kaniul. Są one umieszczane w niewielkich nacięciach, zrobionych w skórze. Dzięki temu, możliwe jest rozbicie a następnie odessanie zalegającej tkanki tłuszczowej. Liposukcja przeprowadzana jest w znieczuleniu miejscowym, przewodowym, czy też ogólnym, a jego rodzaj zależy od miejsca, które poddawane jest zabiegowi. Odsysanie tłuszczu to zabieg chirurgiczny, który ma na celu zmniejszenie grubości podskórnej tkanki tłuszczowej, a więc eliminacji zalegającego tłuszczu. Za pomocą kaniul pod skórę wprowadza się narzędzie, które rozluźnia całość tkanki i rozbija tkanki tłuszczowe. Zabieg liposukcji, trwa zazwyczaj od godziny do dwóch. Rekonwalescencja nie jest długa, ponieważ zazwyczaj trwa od 5 do siedmiu dni. Można spotkać się z kilkoma rodzajami liposukcji. Metoda klasyczna opiera się na działaniu podciśnienia, które sprawia że tkanka tłuszczowa zostaje usunięta. Liposukcja infradźwiękowa N.I.L sprowadza się do wykorzystania fizycznych właściwości infradźwięków. 

Zabieg odsysania tłuszczu skierowany jest zarówno dla kobiet, jak również dla mężczyzn, którym zależy na pozbyciu się ze wskazanych partii ciała uciążliwej tkanki tłuszczowej, przy tym osiągając smukłą figurę. Liposukcja to sposób na uzyskanie wymodelowanego ciała, więc jest ona wskazana w wypadku osób, które mają prawidłową wagę, ale tkanka tłuszczowa nadmiernie nagromadziła się w określonych miejscach.