Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Nieinwazyjne zabiegi medycyny estetycznej

medycyna estetyczna

Niektóre osoby medycyna estetyczna może odstraszać ze względu na skojarzenia z ingerencją w tkanki. Zaryzykujemy twierdzenie, że nieinwazyjne zabiegi należą do znacznej większości wykonywanych w gabinetach. Poniżej przedstawiamy przykłady kilku z nich.

Zabiegi medycyny estetycznej Gdańsk

Jeśli szukamy Mezoterapia igłowa Gdańsk lub osocze bogatopłytkowe Gdańsk, warto udać się do kliniki Impladent. Podobnie, gdy szukamy zabiegu, który wykorzystuje składnik, jakim jest kwas hialuronowy.

Na czym polegają zabiegi kwasem hialuronowym? Mezoterapia polega na wstrzyknięciu odpowiednich substancji na głębokość 1-4 mm w równych odstępach. Składy mieszanek mogą być różnorakie – tutaj mamy dużą odpowiedzialność lekarza, który musi dobrać ją w zależności od wieku pacjenta, miejsca wykonania zabiegu i problemu z którą zmaga się dana osoba.

Mezoterapia na wiele sposobów

Wśród „koktajlu” substancji wstrzykiwanych podczas mezoterapii znajdziemy także kwas hialuronowy (np. przy leczeniu wypadania włosów). Sam kwas wykorzystuje się także podczas innego zabiegu, który ma na celu odmłodzić twarz. Preparat o odpowiednio dobranej przez lekarza konsystencji wstrzykuje się dość głęboko – w warstwę podskórną. Wypełnia on twarz, modeluje jej kontur oraz stymuluje i nawadnia tkanki (jest składnikiem skóry, który w toku starzenia się organizmu zmniejsza swoją ilość w organizmie). Jeśli szukamy kwas hialuronowy Gdańsk, to także warto wybrać klinikę Impladent.

Najlepsze efekty uzyskuje się, wykorzystując w mezoterapii osocze bogatopłytkowe. Powstaje ono z krwi pobranej od pacjenta (pobiera się około 8 mililitrów). Odpowiednie substancje powodują zwiększenie ilości czynnika wzrostu. Ponadto osocze jest źródłem wielu witamin i soli mineralnych. Skóra po zabiegu z osoczem bogato płytkowym staje się bardziej jędrna i lepiej odżywiona. Aby uzyskać zadowalające efekty, mezoterapię powinno się powtórzyć kilka razy.

Z innych nieinwazyjnych zabiegów warto wspomnieć m.in. o peelingach medycznych – oprócz wykorzystania ich przy leczeniu trądziku, są pomocne przy odmładzaniu skóry.

Zabiegi medycyny estetycznej – laser

W tym zestawieniu nie mogło oczywiście zabraknąć lasera – a właściwie laserów, bowiem nie zrobimy wszystkich zabiegów tym samym urządzeniem. Lasery potrafią podgrzewać tkanki (a przez to aktywować różne procesy – np. utwardzenia), aktywować substancje w nośnikach wykorzystywanych w medycynie estetycznej – np. pastach, żelach, zamykać np. naczynka krwionośne. Urządzenia są bardzo dokładne w swoim działaniu. Przy jakich nieinwazyjnych zabiegach medycyny estetycznej je wykorzystujemy?

  • Laserowy lifting twarzy,
  • Przy leczeniu chrapania (utwardzenie języczka i podniebienia miękkiego),
  • Redukcja przebarwień skóry,
  • Zamykanie naczynek krwionośnych.