Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Obszar działalności Natural Flow

Kurs Access Bars Natural Flow

Życie w ciągłym biegu, nieustanne nerwy i zakładanie kolejnych masek. Tak wygląda życie większości z nas. Skupiając się głównie na osiągnięciu sukcesu zatracamy się często w złych emocjach i zapominamy o tym co w życiu naprawdę ważne. Z pomocą przychodzi Maja Lesińska, czyli założycielka gdańskiego centrum Natural Flow. Jest to kobieta, która rezygnując z posady dyrektora handlowego jednej z dobrze prosperujących firm postanowiła skupić się na rozwijaniu swojego wnętrza i zmienieniu całego swojego, dotychczas niezwykle zabieganego życia. Dawny stres i ciągłe przebywanie w jakiejś roli, zamieniła na drogę poznawania samej siebie i pomoc innym w przezwyciężeniu złych nawyków i emocji.

Misja Natural Flow

Sama o sobie mówi, jako o „pomagaczce”. Jej misją, jest bowiem niesienie pomocy innym zagubionym w dzisiejszym świecie ludziom i przekazywanie swojej wiedzy oraz drzemiącego w niej potencjału. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu w pracy z innymi, jak nikt inny potrafi dotrzeć do istoty problemu, z którym zmaga się dana osoba i delikatnie wskazać właściwą drogę. Niezwykle pomocne jest przy tym również jej ponad dwudziestoletnie doświadczenie zawodowe, które polegało głównie na współpracy z innymi ludźmi, dzięki czemu Maja Lesińska doskonale zdaje sobie sprawę, że uważna obserwacja mowy ciała daje więcej niż słuchanie wypowiedzianych słów.

Założycielka Natural Flow wierzy w ogromną moc drzemiącą w naturze i wie jak wiele dobrego może ona uczynić. Nie odrzuca przy tym medycyny konwencjonalnej, jednak skupia się na działaniach mających na celu ominięcie farmakologii. Z tego pragnienia zrodziła się potrzeba zgłębiania sposobów w pełni naturalnego radzenia sobie z takimi problemami jak stres, konflikty i ciężkie sytuacje życiowe. Rezultatem tych rozważań są godziny nauki wsłuchiwania się w przepływy i rozpoznawanie zastojów czy miejsc kumulacji negatywnych emocji, które swoje zastosowanie znalazły w przygotowaniu szkolenia Access Bars – jest to o tyle ważna wiedza, ponieważ to tkwiące w nas stresy, traumy i niedopowiedzenia nagromadzają się by w końcu wybuchnąć jak uśpiony wulkan.

Więcej o Mai Lesińskiej

Efektem nowej ścieżki życiowej Mai Lesińskiej jest szereg szkoleń i kursów, dzięki którym osiągnęła mistrzowski poziom poznania ludzkiego organizmu. Upoważniają one również do prowadzenia terapii ciała i umysłu. Wśród wielu kursów i szkoleń, w których udział brała Maja Lesińska należy wymienić chociażby:

  • Shiatsu,
  • Terapię Czaszkowo-Krzyżową,
  • Access Bars,
  • Jogę Twarzy wg. Daniell Collins
  • współpracę z Peterem Pałaginem, Francoise Rambaud i Arvic Beghramian.

Czym jest Access Bars?

Ukończone kursy i szkolenia upoważniają ją ponadto do prowadzenia własnych zajęć i szkoleń indywidualnych oraz grupowych np. jako facilitator Access Bars. Jest to innowacyjny, energetyczny zabieg mający wpływ zarówno na ciało jak i umysł klienta. Cały proces polega na uciskaniu dokładnie 32 punktów na głowie, które odpowiadają miejscom kumulacji naszych przekonań i wynikających z nich stresu, strachu, żalu i negatywnych emocji, które mogą być powodem depresji, niepowodzeń i ciągłych frustracji. Całe nasze życie gromadzimy bowiem pewne wzorce, myśli i emocje, które kształtują nasze przekonanie o sobie i otaczającym nas świecie. Zazwyczaj jest to całkowicie mimowolny proces pobierania ich od naszych rodziców, dziadków, nauczycieli czy po prostu ludzi spotykanych w trakcie naszego życia. Tworzymy w ten sposób pewien schemat działania, który kieruje naszym życiem. Osoby, których owe przekonania mają pozytywny wydźwięk, często odnoszą ogromne sukcesy w życiu zawodowym i osobistym. Niestety większość z nas posiada głównie negatywne przekonania, które mówiąc wprost „podcinają nam skrzydła”.
Terapia czaszkowo krzyżowa Natural Flow
Celem terapii prowadzonej przez Maję Lesińską jest nauka przezwyciężenia złych myśli i schematów i umiejętność spojrzenia w głąb siebie, pozwalająca znaleźć w sobie moc do osiągania kolejnych sukcesów. Dzięki szkoleniom Access Bars jesteśmy w stanie pomóc sobie oraz innym w zauważeniu niekorzystnych schematów rządzących naszym życiem i jego zmianę w dobre myśli i jedynie pozytywne bodźce dające nam wewnętrzną pewność siebie i szczęście.

Terapia czaszkowo krzyżowa w skrócie

W ofercie firmy Natural Flow znajduje się również terapia czaszkowo krzyżowa – jest to przykład zabiegu, który jest jedną z gałęzi osteopatii. Z jej powstaniem powiązane są dwa nazwiska, mianowicie: William Sutherland i John Upledger. Pierwszy z nich odkrył, że dotyk kości czaszki powoduje zmniejszanie i zwiększanie ich zewnętrznych rozmiarów w regularnych odstępach czasowych. Drugi natomiast zauważył zupełnie odrębną i niewspółmierną do tętna czy rytmu oddechowego pulsację opon mózgowych – które w poźniejszym etapie okazały się być związane z produkcją i absorpcją płynu mózgowo-rdzeniowego, który ma wpływ na zachowanie równowagi pomiędzy układem nerwowym, trzewnym i hormonalnym.

Terapia czaszkowo krzyżowa, jest godzinnym zabiegiem manualnym, który skupia się na 5-cio gramowym dotyku ciała pacjenta w różnych miejscach, m.in. na klatce piersiowej, czaszce, stopach, kości krzyżowej. Umożliwia to rozluźnienie tkanek miękkich i kostnych w obrębie układu czaszkowo-krzyżowego. Zabieg wskazany jest dla osób, którym dolegają nawracające bóle głowy, migrena, bóle kręgosłupa, ale również bóle niewiadomego pochodzenia, dysleksja, depresja, nerwica, alergie, a także różnego rodzaju nietolerancje pokarmowe. Niewątpliwą zasługą omawianej terapii jest zlokalizowanie i walka z ośrodkami bólu, które negatywnie wpływają na komfort życia codziennego. Maja Lesińska na swojej stronie internetowej zachęca do udziału w programie – zapisując się na kurs terapii czaszkowo krzyżowej, istnieje możliwość skorzystania z okolicznej przyrody, która umili cały pobyt i uczestnictwo w nim, dzięki porannym ćwiczeniom jogi twarzy i wspólnym wieczornym medytacjom oddechowym na łonie natury.