Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Ubezpieczenie na życie – dlaczego warto je posiadać?

życie ubezpieczenie

Jedną z najważniejszych i podstawowych zasad jest ochrona życia własnego i naszych bliskich. Nigdy nie wiemy co może nas spotkać kolejnego dnia, dlatego właściwa ochrona jest niezwykle istotna. Ubezpieczenie na życie jako jeden z wielu produktów finansowych jest zakupem dobrowolnym- to my w dowolnej chwili naszego życia decydujemy czy chcemy być ubezpieczeni czy nie. Niewątpliwie polisa na życie przyda się w sytuacjach kryzysowych- przy chorobie, losowym wypadku, a w najgorszej sytuacji śmierci. Czym właściwie jest ubezpieczenie na życie i jakie warianty zawiera? Czy faktycznie warto je posiadać? Zapraszamy do krótkiej lektury!

Co to jest polisa na życie i co nam gwarantuje?

Wiele sytuacji życiowych uświadamia nas, że nigdy nie wiemy co złego może nas spotkać. W najmniej oczekiwanych momentach naszego życia może pojawić się choroba lub wypadek, który odbierze nam sprawność, a nawet i spowoduje śmierć. Polisa na życie jest odpowiednim zabezpieczeniem finansowym, które jest świetną ochroną dla nas samych, ale również i dla naszych bliskich.  Istotną kwestią jest fakt, że nasze ubezpieczenie na wypadek śmierci jest wsparciem finansowym dla naszych bliskich. Trudno wyobrazić sobie sytuacje, gdy jedyny żywiciel rodziny umiera, a żona z dziećmi nie może uzyskać żadnego wsparcia. Ponadto w przypadku choroby ubezpieczenie na życie pokrywa koszty rehabilitacji, ale również może rekompensować całość lub część utraconych dochodów. Wszystko zależy od pakietu polisy, który wybierzemy.

Co jeszcze obejmuje? 

Podstawową funkcją ubezpieczenia na życie jest oczywiście funkcja ochrony. Warto jednak wspomnieć, że polisa obejmuje również zabezpieczenie świadczenia rentowego w przypadku utraty zdolności fizycznej do podjęcia pracy. Dodatkowo możemy również ubezpieczyć zdrowie naszego dziecka, bowiem jak wiadomo spora część wydatków idzie na leczenie chorób naszych pociech. W wariancie polisy może znaleźć się więc również refundacja leków, która przyda się właśnie w przypadku niespodziewanych chorób. Tak naprawdę tylko od nas zależy co dana polisa będzie obejmować- agenci ubezpieczeniowi są w stanie zaoferować różnorodne warianty ubezpieczeń. Wszystko zależy od tego jakiej ochrony oczekujemy.

Dlaczego warto się ubezpieczać?

Podstawowym argumentem jest ochrona nas samych i naszych bliskich. Nigdy bowiem nie wiemy co może nas spotkać, a jak wiadomo „przypadki chodzą po ludziach”. Dzięki polisie ubezpieczeniowej na życie możemy czuć się bezpieczni podczas nieprzewidzianych zdarzeń. W przypadku niespodziewanej choroby mamy pewność zabezpieczenia finansowego. Jest to dość istotne szczególnie w dzisiejszych czasach, które są dosyć niepewne, gdy większość z nas ma zobowiązania finansowe wobec banków. W przypadku utraty zdrowia możemy wpaść w kłopoty, które mogą dodatkowo obciążyć nasz budżet. Stosunkowo niski koszt ubezpieczenia na życie jest więc gwarancją spokoju i stabilizacji.