Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Peruki mieszane – wady i zalety

peruka

Dlaczego peruka?

Choć dawniej ten produkt kojarzył się wyłącznie ze starszymi paniami lub kobietami po chemioterapii, peruki są dziś coraz chętniej zakładane jako element stylizacji. To swoista część garderoby – jednego dnia można zdecydować się na blond, drugiego na czerń. Kobiety, które mają trudności z zapuszczeniem włosów, chętnie wybierają długie peruki – choćby jedynie na wieczorowe wyjścia.

W dalszym ciągu peruki damskie służą również jako estetyczne wsparcie przy różnego rodzaju problemach z łysieniem i wypadaniem włosów. Nie ma w tym nic złego – każda kobieta korzysta z całej gamy towarów i usług, by zadbać o swoją urodę i samopoczucie.

Wybór peruk

Sklepy oferują dziś szeroki wybór produktów, wśród których można wybrać:

  • peruki naturalne,
  • peruki syntetyczne,
  • peruki mieszane.

Peruki naturalne mają najwięcej zalet spośród wymienionych. Zachowują trwałość przez długie lata i podlegają wszelkiej stylizacji. Efekt, który daje taka peruka, jest najbardziej naturalny. Jest też jednak najdroższa.

Peruki z włosów syntetycznych są tańsze, ale nie mogą być poddawane modelowaniu i koloryzacji. Mają większą tendencję do plątania się i wymagają częstszej wymiany.

Dla wielu kobiet najbardziej optymalna będzie trzecia opcja. Jest to peruka mieszana, którą łączy w sobie zalety powyższych możliwości. Cechuje ją jednocześnie wysoka jakość peruk z włosów naturalnych oraz niska cena peruk syntetycznych.

Peruki mieszane – wady

Peruka mieszana ma też swoje słabości. W porównaniu do naturalnej, wypada gorzej jakościowo. W trakcie stylizacji trzeba też bardziej uważać – przede wszystkim zwracać uwagę na parametry produktu. Nie jest polecane zbyt częste prostowanie, choć wiele zależy od danego modelu.

Peruki mieszane – zalety

Połączenie dwóch typów to kompromis wydobywający zalety obu stron.

Peruka mieszana wygląda dużo bardziej naturalnie niż peruka syntetyczna. Mniej więcej połowę stanowią włosy naturalne. Dzięki temu możliwy jest estetyczny efekt, ale w dużo niższej cenie.

I to jest kolejna zaleta tej peruki – jest zdecydowanie tańsza niż naturalna.

Stylizacja jest ograniczona, jednak dopuszczalna. Mimo że należy pamiętać o wspomnianych parametrach, w większości przypadków peruka daje możliwość poddawania jej zabiegom kosmetycznym. Zazwyczaj nie ma problemu ze stosowaniem prostownicy, lokówki i karbownicy. Wymaga to kontrolowania, jednak jedno jest pewne. Możliwości są tutaj znacznie większe niż w przypadku włosów syntetycznych, na których niedozwolone jest stosowanie takich zabiegów.

Peruka marzeń

Jeśli wybierzesz produkt mieszany, Twoja peruka będzie łączyć świetną jakość i rozsądną cenę.

Odwiedź sklep internetowy i znajdź coś dla siebie. Do wyboru są peruki damskie o zróżnicowanych kolorach i długościach (blond i brąz w różnych odcieniach, pasemka i inne).