Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Problemy psychiczne to nie wstyd!

Skuteczne leczenie zaburzeń lękowych

W naszym społeczeństwie wciąż panuje błędne przekonanie, że choroby psychiczne są pewnego rodzaju powodem do wstydu i zażenowania. Niechętnie mówimy o tym, jak ma się nasze zdrowie psychiczne, a to bardzo duży błąd, który może wiele kosztować. Zdrowie psychiczne jest przecież podstawą naszego dobrego samopoczucia, a zaburzenia na jego gruncie nie tylko odbierają całą radość życia, ale mogą być także bardzo niebezpieczne. Profesjonalny gabinet psychiatryczny jest miejscem, gdzie każdy pacjent może otrzymać fachową pomoc z zakresu leczenia różnego rodzaju zaburzeń i nieprawidłowości. Jakie dolegliwości są leczone w takim gabinecie?

Skuteczne leczenie zaburzeń lękowych – na czym polega?

Leczenie zaburzeń lękowych jest możliwe, ale wymaga sporego doświadczenia i wiedzy. Do zaburzeń lękowych zalicza się m.in. zespół lęku napadowego, czyli epizody nagłego, intensywnego lęku, napady paniki, które nie mają żadnego wytłumaczenia. Do zaburzeń lękowych należą także różnego rodzaju fobie, lęki uogólnione czy społeczne, a więc zaburzenia, które znacząco utrudniają codzienne funkcjonowanie w społeczeństwie. Jeżeli zauważysz u siebie napady lęku, który utrzymuje się przez ponad 2 tygodnie i nie ma swojego uzasadnienia w rzeczywistości, powinieneś szukać pomocy. Konsultacja psychiatryczna pozwoli na zebranie informacji o Twoim stanie i wskaże dalsze postępowanie. Być może wystarczy psychoterapia, a może konieczne będzie podjęcie leczenia farmakologicznego. Doświadczeni psychiatrzy doskonale radzą sobie z tego rodzaju lękami, zwalczając je i podnosząc komfort życia osoby, która zgłasza się po pomoc.

Leczenie zaburzeń psychicznych

Wśród zaburzeń psychicznych znaleźć można takie zaburzenia, jak np. zaburzenia poznawcze, schizofrenia, zaburzenia osobowości czy zaburzenia otępienne. W zakres leczenia psychiatrycznego wchodzi także leczenie depresji czy zaburzeń snu. Zaburzenia psychiczne występują w wielu przeróżnych postaciach, a zdiagnozować je może tylko doświadczony psychiatra, posiadający odpowiednią w tym zakresie wiedzę. Już pierwsza konsultacja psychiatryczna pozwala na uzyskanie cennych informacji o stanie zdrowia psychicznego klienta. Warto wspomnieć, że w ramach leczenia psychiatrycznego, doświadczeni lekarze podejmują się także zwalczania zaburzeń odżywiania czy zespołu stresu pourazowego.

Jak postępować w przypadku osób uzależnionych?

Osoby uzależnione niewątpliwie potrzebują profesjonalnej pomocy. W leczeniu uzależnień nie chodzi tylko o dążenie do abstynencji, ale o zmianę myślenia, nastawienia, by rozwój po zakończeniu psychoterapii był jak najbardziej efektywny. Porady psychoterapeutyczne są nierzadko uzupełniane leczeniem farmakologicznym, trzeba jednak pamiętać, że wiele zależy od samej osoby uzależnionej i jej chęci do zmiany życia. Fachowa konsultacja psychiatryczna jest tym, co może znacząco pomóc w odbudowie relacji z bliskimi, w zmianie sposobu myślenia i podniesieniu ogólnego komfortu życia. Podstawą leczenia jest profilaktyka, a więc zapobieganie. Kiedy problem już występuje, konieczna jest jak najwcześniejsza diagnoza i wszczęcie interwencji. Warto podkreślić, że uzależnienie nie musi być wcale takie oczywiste, jak np. uzależnienie od alkoholu. Nałogiem mogą być nie tylko używki, ale też np. gry komputerowe, zakupy czy seks. Leczenie nierzadko odbywa się w ośrodku terapii uzależnień, trzeba pamiętać jednak, że w rzeczywistości trwa ono o wiele dłużej niż leczenie stacjonarne. Zwalczanie przyczyn i skutków uzależnienia jest współpracą terapeutów uzależnień i lekarzy psychiatrów. Tylko kompleksowe działanie jest w stanie pokonać problem na stałe.

Kiedy zgłosić się po pomoc?

Jeżeli zauważysz u siebie obniżony bez wyraźnego powodu nastrój, apatię czy poczucie braku energii, które utrzymują się ponad 2 tygodnie, może to oznaczać, że potrzebujesz pomocy. Może pojawić się nadmierna senność bądź przeciwnie, zupełna bezsenność, a także napady paniki, nadmierna euforia lub obezwładniający smutek. Sygnałem, że konieczna jest natychmiastowa pomoc jest słyszenie głosów, a także myśli lub próby samobójcze.

Psychiatra Bydgoszcz – fachowa pomoc

Bez względu na to, czy potrzebny jest psychiatra dziecięcy, terapeuta  uzależnień czy psychiatra zajmujący się leczeniem zaburzeń osobowości, PROPSYCHE zapewni Ci kompleksową pomoc i doskonałą opiekę. Nowoczesny gabinet psychiatryczny i prywatny psychiatra to najlepsza pomoc dla każdej zagubionej osoby, która sama nie jest w stanie poradzić sobie z problemem. Do psychiatry może skierować pacjenta lekarz rodzinny, jednak prywatna praktyka umożliwia samodzielne zgłoszenie się klienta po pomoc bezpośrednio do lekarza psychiatry. Leki dobrane w odpowiedni sposób w połączeniu z psychoterapią i leczeniem z zakresu psychiatrii naprawdę potrafią zdziałać cuda. Ze zdrowiem psychicznym nie warto eksperymentować! Zdecydowanie lepiej jest wybrać profesjonalny gabinet psychiatryczny. Psychiatra (Bydgoszcz) to dobry lekarz, którego cechuje indywidualne, profesjonalne podejście do każdego pacjenta.