Żyły spełniają w naszym organizmie niezwykle ważną rolę. To właśnie w nich znajduje się krew i może być ona transportowana do różnych innych organów i tkanek. Niemniej jednak o żyły trzeba odpowiednio dbać, gdyż tworzące się w nich złogi, mogą skutecznie zaburzyć ich funkcjonowanie. Złogi te najczęściej pojawiają się w przebiegu chorób sercowo naczyniowych, a także jednej z najgroźniejszych z nich, czyli miażdżycy. Okazuje się więc, że chelatacja EDTA jest skutecznym i praktycznie bezbolesnym sposobem na udrożnienie żył, a co więcej, wskazuje się właśnie na nią, jako na niezwykle efektywną terapię miażdżycową. Na czym więc ona polega?
Terapia chelatowa- główne założenia
Chelatacja EDTA przeprowadzana jest ze specjalnym związkiem- EDTA, który ma za zadanie spełniać rolę swoistych kleszczy. W praktyce oznacza to, że poprzez stworzenie związków, wyłapuje on toksyczne i szkodliwe metale, które następnie rozpuszczane są w płynach ustrojowych. Kolejno są one również wydalane przez nerki. EDTA wychwytuje głównie wapń, który osadza się w blaszkach miażdżycowych, a następnie czyści z niego naczynia krwionośne. W efekcie blaszka miażdżycowa ulega rozpadowi i może zostać bezpiecznie wydalona poza organizm.
Chelatacja EDTA- co daje?
Terapia chelatowa nie bez powodu określana jest mianem skutecznego sposobu na walkę z miażdżycą. Otóż okazuje się, że jej głównym zadaniem jest oczyszczenie naczyń krwionośnych ze złogów, ale również i zahamowanie postępujących procesów miażdżycowych. Co jeszcze daje ten innowacyjny sposób walki z chorobami sercowo-naczyniowymi? Otóż przywraca ona prawidłowe krążenie w każdej partii organizmu, przez co ma on więcej czasu i możliwości na powrót do pełnego zdrowia i sprawności. Specjaliści zgodnie wskazują na to, że już po upływie około 2 godzin od zakończenia pierwszego wlewu, organizm chorego usuwa ponad 80% podanego EDTA, który wydalany jest wraz z moczem. Co najważniejsze jednak substancja, którą jest EDTA, w przeciwieństwie do innych leków, nie ma negatywnego wpływu na wnętrze naszego organizmu. Nie ulega ona procesom metabolicznym i jest w całości wydalana.
Pierwsza terapia chelatowa- co warto wiedzieć?
Warto wiedzieć, że pacjenci nie potrzebują skierowania na chelatację EDTA. Tak więc na pierwszy zabieg mogą przyjść w dowolnym momencie, jednak muszą posiadać ze sobą pełną dokumentację chorobową. Co więcej, tuż po podaniu wlewu, niezbędne jest wypicie co najmniej 1 litra płynów, by EDTA mogła zostać wydalona przez nerki. W trakcje trwania terapii zalecana jest również suplementacja mikroelementami i wykonywanie kontrolnych badań krwi.
Podobne artykuły
Czym tak właściwie jest zdrowy styl życia? Jak go osiągnąć i zatroszczyć się o swoje zdrowie?
Elektrostymulatory na bóle kręgosłupa – czy łagodzą ból?
Cytologia – Klucz do Zrozumienia Tkanek na Mikroskopowym Poziomie