Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Szkolenia stomatologiczne w trakcie pandemii

szkolenia stomatologiczne

Pandemia koronawirusa skomplikowała funkcjonowanie w wielu dziedzinach naszego życia, zwłaszcza tych zawodowych. Utrudnienia dotknęły wiele branż, w tym branżę gastronomiczną, transport oraz branżę szkoleniową. Tymczasem szkolenia odgrywają ważną rolę, zwłaszcza w zawodach, które wymagają ciągłego uczenia się. Jedną z takich profesji jest zawód stomatologa, którego wybór – podobnie jak w przypadku innych związanych z medycyną – wiąże się z koniecznością ciągłego doskonalenia i poszerzania posiadanej wiedzy. Odbywanie szkoleń w zakresie stomatologii jest niezbędne, ponieważ jest to taki dział medycyny, w którym każdego miesiąca następują dynamiczne zmiany.

Specjalistyczne kursy dla dentystów

Pandemia utrudniła korzystanie ze specjalistycznych szkoleń. Dlatego też, oprócz tradycyjnych kursów stacjonarnych, na rynku jest do wyboru wiele ofert kursów zdalnych. Rozwiązanie to ma pewne zalety – dzięki temu rozwiązaniu uczestnicy kursów online mogą zdobywać niezbędną wiedzę z domu, bez konieczności udawania się do ośrodka szkoleniowego.

Jednym z centrów szkoleniowych prowadzących szkolenia w formie tradycyjnej oraz zdalnie poprzez webinary jest Akademia Stomatologii.

W ramach swojej oferty, Akademia Stomatologii prowadzi specjalistyczne szkolenia dla dentystów. W trakcie szkoleń kursanci rozszerzają swoją wiedzę teoretyczną i praktyczną m.in. w następujących obszarach:

  • anatomia przednich zębów,
  • techniki opracowania kanałów zakrzywionych,
  • mechaniczne opracowanie kanałów korzeniowych.

O Akademii Stomatologii

Akademia Stomatologii to ośrodek z kilkunastoletnim doświadczeniem. Kursy odbywają się w specjalnych, w pełni wyposażonych salach fantomowych się w Warszawie. Niewątpliwym atutem Akademii Stomatologii jest wykwalifikowana kadra wykładowców. Są oni specjalistami z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, którzy działają na terenie całej Polski. Jednym z trenerów jest Piotr Wujec (https://www.akademiastomatologii.edu.pl/o-nas/trenerzy/piotr-wujec) – ekspert w obszarze  stomatologii zachowawczej i endodoncji oraz członek Polskiego Towarzystwa Endodontycznego.

Akademia Stomatologii posiada certyfikacją zgodności ze standardem SUS 2.0 oraz jest wpisana do Rejestru Instytucji Szkoleniowych.