Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Uśmiech jak z Hollywood, czyli dlaczego warto korzystać z zabiegów stomatologii estetycznej?

stomatologia estetyczna

W drodze po piękny uśmiech

Do lekarza stomatologa najczęściej udajemy się, gdy boli nas ząb bądź mamy problem z dziąsłami, aftami czy urazami w jamie ustnej. Tymczasem wizyta u dentysty wcale nie musi oznaczać problemów zdrowotnych. Wręcz przeciwnie – coraz częściej pacjenci doceniają możliwość poprawy jakości uśmiechu, a nie tylko leczenia uzębienia. Stomatologia estetyczna gwarantuje piękny uśmiech, rodem z Hollywood. Idealnie proporcjonalne, białe jak śnieg zęby, które aż chce się pokazywać można uzyskać dzięki zabiegom z zakresu stomatologii estetycznej. Pacjenci mogą cieszyć się z ich efektów bez względu na to, w jakim stanie są ich naturalne zęby. 

Na co warto się zdecydować?

Stomatologia estetyczna daje pacjentom wiele możliwości – od skorygowania kształtu zębów, aż po protezy, które nie sposób odróżnić od zębów naturalnych. W wyborze konkretnych zabiegów pomaga lekarz stomatolog, który dokładnie ocenia stan uzębienia oraz uwzględnia oczekiwania pacjentów. Na ogół dążą oni do tego, aby móc zachwycać pięknym, śnieżnobiałym uśmiechem, w którym zęby mają idealny kształt oraz zostają zachowane między nimi idealne proporcje. Wbrew pozorom zabiegi z zakresu stomatologii estetycznej nie należą do inwazyjnych. Zadaniem lekarza jest bowiem minimalizacja czynności, które mogą w jakiś sposób uszkodzić naturalne szkliwo. Tego typu rozwiązanie jest możliwe dzięki zastosowaniu nowoczesnych technologii leczenia i wypełniania zębów. Zabiegi wykonywane w profesjonalnym gabinecie są bezbolesne, natomiast jeśli pacjent czuje dyskomfort, możliwe jest podanie znieczulenia miejscowego. Pamiętajmy, że gabinety stomatologii estetycznej prowadzone są przez lekarzy, którzy mają uprawienia do wykonywania takich czynności.

Ile to kosztuje?

Wielu z nas wydaje się, że piękny uśmiech musi sporo kosztować. Tymczasem nie zawsze jest to prawda. Czasami wystarczy wykonać tylko delikatną korektę, aby móc się cieszyć nienagannym uzębieniem. Czasami zakres prac do wykonania jest rzeczywiście większy, jednak z reguły nie wykonuje się ich podczas jednej wizyty. Dzięki temu pacjent ma możliwość rozłożenia w czasie kosztów leczenia i naprawy uzębienia. Warto wziąć pod uwagę fakt, że leczenie, a następnie upiększanie swojego uśmiechu, to inwestycja w zdrowie i dobre samopoczucie. Piękny uśmiech dodaje pewności siebie, a ta jest nam niezbędna w codziennym życiu. Co więcej, estetyczny uśmiech często jest naszą wizytówką. Pamiętajmy, że dla dobrego lekarza stomatologa nie ma rzeczy niemożliwych i poradzi on sobie nawet z trudnymi przypadkami. 

Więcej informacji na temat stomatologii estetycznej i proponowanych zabiegów: https://studiose.med.pl/