Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Włosy doczepiane — co warto wiedzieć?

włosy doczepiane

Doczepianie włosów to doskonały sposób na szybką zmianę wyglądu czy poprawę estetyki fryzury. Coraz więcej kobiet decyduje się na tego typu zabieg. Sposobów na doczepianie włosów jest wiele, a wybór zależy od potrzeb i własnych preferencji. Jakie są najpopularniejsze metody? Jak pielęgnować doczepiane włosy? Jakie są ich największe zalety? Odpowiedź na to wszystko poniżej. 

Jakie są metody doczepiania włosów?

Aby zabieg przyniósł wymarzone efekty i spektakularnie odmienił fryzurę, trzeba wybrać odpowiednią metodę. Musi być ona przede wszystkim dostosowana na rodzaju włosów. Najpopularniejsze metody na doczepianie włosów to: 

  • metoda keratynowa — polega na połączeniu naturalnych włosów z doczepami za pomocą zgrzewarki,
  • metoda na ringi — doczepy przymocowuje się do naturalnych pasm specjalnymi ringami wykonanymi z miedzi, aluminium i silikonu,
  • metoda kanapkowa — włosy doczepiane są za pomocą cienkich taśm i kleju,
  • metoda clip in — doczepy mocuje się poprzez specjalne klipsy,
  • metoda flip in — włosy przyczepia się za pomocą gumowej żyłki. 

Metoda keratynowa będzie odpowiednia dla posiadaczek zdrowych i mocnych włosów. Dla pań, które posiadają nieco cieńsze kosmyki, lepszym wyborem będzie metoda na ringi lub kanapkowa. Natomiast metody clip in oraz flip in to doskonały sposób dla kobiet, które chciałyby sprawdzić, jak będą wyglądać w dłuższych włosach. Doczepiane włosy dostępne są w ofercie https://cameron-hair.pl/.

Jak pielęgnować doczepiane włosy 

Pielęgnacja doczepianych włosów zależy od metody, jaka została zastosowana. W przypadku clip in lub flip in najlepiej doczepy ściągać na noc lub zaplatać warkocza. Dzięki temu włosy nie będą narażone na plątanie lub uszkodzenia mechaniczne. Należy także pamiętać o regularnym rozczesywaniu. Ważne jest jednak stosowanie specjalnych szczotek. Jeśli chodzi o farbowanie, to w przypadku sztucznych pasm jest to kategorycznie zabronione. A co z myciem? Do włosów syntetycznych należy używać specjalnych szamponów, przeznaczonych właśnie do takich pasm. 

Zalety doczepianych włosów 

Doczepianie włosów to przede wszystkim szybki i łatwy sposób na zmianę wyglądu. Niektóry metody pozwalają na bezinwazyjne i błyskawiczne doczepienie nowych pasm. Dzięki temu można zmienić fryzurę przed ważnym spotkaniem czy imprezą. To także doskonałe rozwiązanie dla pań, które nie mogą zapuścić długich włosów, z powodu ich łamliwości. W tej sytuacji doczepianie sprawdzi się idealnie. Dodatkowo w przypadku metody clip in oraz flip in można sprawdzić, czy dłuższe włosy będą pasowały, ponieważ oba te sposoby nie są trwałe i w każdej chwili można zdjąć doczepione pasma.