Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Leczenie zębów pod narkozą Warszawa – co warto wiedzieć o takim zabiegu stomatologicznym?

leczenie zębów pod narkozą Warszawa

Zdarza się, że niektóre dzieci, młodzież czy dorośli podczas leczenia zębów nie są w stanie leżeć bez ruchu. Niektórzy po prostu zbytnio boją się dentysty lub cierpią na tzw. syndrom białego fartucha. W takiej sytuacji przydatne okazuje się być leczenie zębów pod narkozą Warszawa. To sposób, który polega na znieczuleniu ogólnym i dogłębnym zbadaniu ubytków czy problemów pacjenta. Dopiero w takim momencie stomatolog wie, jakie opcje leczenia może zastosować, bo dogłębne badanie pacjenta pozwala zweryfikować jego wszystkie potrzeby.

Dlaczego w przypadku niektórych wymagane jest leczenie zębów pod narkozą Warszawa?

Niektórym dzieciom i młodzieży trudno jest leżeć nieruchomo i trzymać usta otwarte podczas badania stomatologicznego i leczenia. Inni mogą uznać badanie i leczenie stomatologiczne za stresujące lub przygnębiające, na przykład w przypadku konieczności usunięcia dużej ilości zębów.

Jeśli dentysta nie będzie w stanie bezpiecznie przeprowadzić leczenia dentystycznego w normalnej formie, może zasugerować zastosowanie znieczulenia ogólnego do badania i wymaganego leczenia. Z opcji, jaką daje leczenie zębów pod narkozą Warszawa, najczęściej korzystają rodzice małych dzieci oraz młodzieży.

Leczenie zębów pod narkozą w Warszawie to także doskonała opcja dla osób, które decydują się poddać zabiegom chirurgii szczękowej. Klasyczne działanie mogłoby być zbyt bolesne. Warto przed leczeniem pod narkozą udać na wizytę przed zabiegową. Pozwoli to ocenić nasz stan przed zabiegiem, sprawdzenie opcji znieczulenie, a także spotkanie ze stomatologiami rozwieje wszelkie wątpliwości.

Leczenie zębów pod narkozą Warszawa – jakie zabiegi można wykonywać?

Gdy pacjent znajdzie się w znieczuleniu, dentysta przeprowadzi jego badanie. Leczenie zębów pod narkozą Warszawa to opcja, która pozwala na przeprowadzenie szeregu badań związanych m.in. z chirurgią szczękową. Często, jeśli nie było możliwe wykonanie badania RTG szczęki, może ono być przeprowadzone w tym momencie. Umożliwi to zespołowi dentystycznemu zaplanowanie potrzebnego leczenia.

Leczenie zębów pod narkozą Warszawa może obejmować:

  • Przeszczep dziąseł
  • Wydłużenie korony klinicznej zęba,
  • Plastykę wyrostka,
  • Podcięcie wędzidełka, wargi lub języka,
  • Resekcję,
  • Hemisekcję.

Dodatkowo wśród popularnych zabiegów wykonywanych w czasie leczenia zębów pod narkozą w Warszawie jest m.in. uszczelnianie bruzd w zębach u dzieci. Stanowi to dodatkową ochronę zębów przed próchnicą. Podczas leczenia zębów pod narkozą bardzo często dochodzi do wypełniania lub zakładania korony na zębach. Próchnica jest usuwana i tam, gdzie to możliwe, stosuje się białe wypełnienia. Jeśli dorosły ząb tylny (trzonowy) ma bardzo duży otwór, można użyć amalgamatu srebra, ponieważ jest on mocny i długotrwały.

Ekstrakcja i leczenie zębów pod narkozą Warszawa

Zdarza się, że dentyści nie są w stanie pomóc pacjentom i nadchodzi pora na ekstrakcję zęba podczas leczenia zębów pod narkozą w Warszawie. Ekstrakcja to nic innego jak usuwanie zęba. Czasami zębowi dentyści nie jest w stanie pomóc.

Zachowanie go powoduje ból i może mieć infekcję powodującą obrzęk, więc najlepiej go usunąć. W okolicy, z której wychodzi ząb, można podać środek miejscowo znieczulający, aby później zmniejszyć ból. Ząb jest mocno trzymany za pomocą instrumentu dentystycznego i wysuwany z zębodołu.

Czasami, jeśli ząb jest „zakopany” głębiej w dziąśle, dentysta może potrzebować wykonać niewielkie nacięcie dziąsła, aby umożliwić jego bezpieczne usunięcie. Po usunięciu zęba można umieścić w otworze mały kawałek specjalnej gazy, aby zatrzymać krwawienie, które następnie albo rozpuszcza się, albo wypada. Czasami potrzebne są rozpuszczające się szwy, aby kontrolować krwawienie.

Leczenie zębów pod narkozą Warszawa – co potem?

Po leczeniu stomatologicznym jama ustna może być przez kilka godzin nieco nieprzyjemna. Czasami dzieje się tak dlatego, że usta były przez jakiś czas szeroko otwarte, więc staw żuchwy może być nieco niewygodny. Jeśli zęby zostały usunięte, usta będą obolałe.

Środki przeciwbólowe można stosować zgodnie z zaleceniami zespołu dentystycznego lub lekarzy opiekujących się nami podczas leczenia zębów pod narkozą w Warszawie.