Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Specjalistyczne kursy dla lekarzy

kursy dla lekarzy

Zawód lekarza wiąże się z nieustanną nauką – bez tego trudno o posiadanie aktualnej wiedzy. Medycyna jest w ciągłym rozwoju, gdzie prace naukowe przynoszą coraz to nowsze  możliwości leczenia. Chcąc być specjalistą z aktualną bazą wiedzy, warto skorzystać ze specjalistycznych kursów. Jest to inwestycja, która bardzo szybko zwróci się w postaci stawiania trafniejszych diagnoz czy zastosowania skuteczniejszych metod diagnostycznych. Posiadając wyłącznie uniwersytecki zakres wiedzy, nigdy nie będziesz dobrym specjalistą w swojej dziedzinie. 

Kursy z ultrasonografii

Ultrasonograf jest jednym z ważniejszych urządzeń diagnostycznych. USG jest badaniem nieinwazyjnym, bezbolesnym, który w trybie natychmiastowym dostarcza wiele niezbędnych informacji o aktualnym stanie układów i narządów pacjenta. Dlatego też warto zainwestować w kurs specjalistyczny z ultrasonografii, aby poszerzyć zakres swoich usług medycznych, przez co realnie  zwiększy się zainteresowanie twoim gabinetem wśród potencjalnych pacjentów. Poza tym wszystkie kursy specjalistyczne są kolejnym szczeblem w kierunku osiągnięcia sukcesu w życiu zawodowym medyka. 

Wykłady najznamienitszych specjalistów

Szkolenia USG składają się z części merytorycznej oraz praktycznej.  Każdy uczestnik otrzymuje materiały edukacyjne. Wykłady prowadzone są przez wybitnych specjalistów z dziedziny ultrasonografii. Są to osoby z ogromną wiedzą i doświadczeniem.

Dokładny  plan każdego kursu jest dostępny na stronie internetowej organizatora. Każdy jego etap odbywa się według ściśle określonego harmonogramu. Ceny szkoleń są jawne, dla członków PTU przewidywana jest zniżka w wysokości 10%. Szkolenia zazwyczaj są 2-3 dniowe i obejmują okres weekendu, aby nie zakłócić uczestnikom harmonogramu pracy zawodowej. Po serii wykładów i ćwiczeń praktycznych następuje egzamin końcowy, który jest weryfikatorem nabytej wiedzy przez uczestnika. Pozytywny wynik testu końcowego kwalifikuje lekarza do nabycia certyfikatu. 

Innowacyjne metody na wyciągnięcie ręki

 Górnośląska Szkoła Ultrasonografii  przystąpiła do projektu finansowego przez Fundusz Europejski.  Celem tego projektu jest rozszerzenie innowacyjnych i mało inwazyjnych metod diagnostycznych.  W związku z czym szkolenie USG odbywa się na najnowocześniejszej aparaturze, która daje możliwość wykonania dokładniejszego badania o mniejszym zakresie błędu diagnostycznego, co równocześnie wiąże się z tym, że badania pokazowe są na bardzo wysokim poziomie.  Każdy uczestnik ma okazję zapoznać się z nowoczesnym urządzeniem audiowizualnym, który z powodzeniem może wykorzystać w swojej codziennej pracy w gabinecie lekarskim. 

Oferta specjalistycznych kursów znajduje się na stronie https://gsusg.pl/.