Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Zdrowy rozsądek przy szybkim odchudzaniu

szybkie odchudzanie

Diety odchudzające które dają szybkie rezultaty nie są odpowiednio skomponowane, by utrzymać organizm w dobrej formie. Wiele osób jednak chętnie korzysta z katorżniczych diet, by zredukować tkankę tłuszczową w ekspresowym tempie, co bardzo szybko odbija się również na ich kondycji i zdrowiu. Czy szybkie odchudzanie jest możliwe, i czy przynosi oczekiwane i trwałe rezultaty?

Szybkie odchudzanie jest możliwe, ale czy warte zachodu?

Proces odchudzania opiera się na dwóch głównych kwestiach – deficycie kalorycznym oraz aktywności fizycznej. Jest to idealna sytuacja którą jednych ze skutków jest oczywiście utrata tkanki tłuszczowej, ale również poprawa samopoczucia i wysmukleniu sylwetki. W przypadku jednak zbyt drastycznego obniżenia dziennej dawki kalorycznej, organizm będzie tracił tkankę tłuszczową, jednak tak szybko jak to zostanie mu umożliwione, zacznie ją gromadzić z powrotem ze zdwojoną energią. Innymi słowy, jeżeli drastyczny deficyt kaloryczny nie zostanie utrzymany przez cały czas, utracone kilogramy o wiele szybciej powrócą, a możliwe jest nawet przybranie większej ich ilości niż poprzednio utracono.

Stała zmiana stylu życia to najlepsze, co możesz zrobić!

By schudnąć w szybkim tempie, często wystarczy jedynie zredukować dzienne zapotrzebowanie kaloryczne o 200-300 kcal, i codziennie starać się spędzić na wybranej aktywności fizycznej co najmniej 30 min. Dzięki temu organizm zacznie spalać tkankę tłuszczową w odpowiednim tempie, co przy dużej nadwadze daje naprawdę szybkie spalanie i pierwsze efekty. Ważne jest również wyeliminowanie ze swojego codziennego jadłospisu produktów takich jak słodycze, gazowane kolorowe napoje, czy fast foody. Zastąpić je można za to gotowanymi na parze warzywami, chudym mięsem, twarogami i produktami mlecznymi, a zamiast kolorowych soków i napojów warto pić wodę niegazowaną, np. z dodatkiem cytryny i świeżej mięty. Artykuł na ten temat dostępny jest pod adresem https://dietetyk.edu.pl/jak-biegac-aby-schudnac/.

O czym bezwzględnie trzeba pamiętać?

Szybka utrata wagi nie jest ani zdrowa, ani długotrwała – jeżeli na poważnie rozważamy utratę tkanki tłuszczowej i pracowanie nad kondycją i wyglądem, warto rozłożyć ten proces na dłuższy czas. Drastyczne obniżenie kalorii spożywanych w ciągu dnia ma również skutki w niedoborach witamin potrzebnych organizmowi do normalnego funkcjonowania, co prowadzić może do poważnych problemów zdrowotnych. Nowe nawyki żywieniowe nie tylko pomogą schudnąć i utrzymać wymarzoną wagę, ale przede wszystkim znajdą odzwierciedlenie w naszym zdrowiu i samopoczuciu, a to w dłuższej perspektywie jest znacznie korzystniejsze!

Notka prasowa stworzona we współpracy z https://dietetyk.edu.pl/ – portalem o odchudzaniu i dietach.