Swiatzdrowia24.pl

Zdrowie i medycyna

Naprawa protez zębowych – czemu warto zaufać specjalistom?

naprawa protez

Jednym z najczęstszych problemów z jamą ustną jest proteza. Źle dopasowana lub zużyta po kilku latach bardziej nam przeszkadza, niż pomaga. Do tego dochodzą uszkodzenia mechaniczne, które powstają podczas jedzenia twardych składników. Naprawa protez to bardzo specjalistyczny element prowadzenia pacjenta. Próby zrobienia tego samemu niejednokrotnie kończą się koniecznością wyprodukowania całkowicie nowego egzemplarza. To koszty, czas i nerwy, na jakie nie stać wielu pacjentów. W tym artykule dowiecie się czemu, nie warto naprawiać ich samemu.

Czemu naprawa protez jest tak ważna?

Aby zrozumieć czemu, nie należy naprawiać protez samemu, musimy najpierw zagłębić się w temat ich produkcji. Koszty wytworzenia jednej z nich są bardzo duże i często wiele osób musi dobrze przemyśleć ich zakup. Pomimo ogromnej jakości i ceny, powinniśmy wiedzieć, że żadna z nich nie jest niezniszczalna. W praktyce oznacza to, że w przyszłości będzie konieczna jej naprawa a w najgorszym wypadku wymiana na nową. Dzieje się tak, ponieważ z biegiem lat, podczas spożywania posiłków, jej części się niszczą. Do gabinetów trafiają również pacjenci, którym zdarzyło się upuścić protezę. Prowadzi to do pęknięć i ukruszeń, które przeszkadzają w normalnym użytkowaniu.

Naprawa protez jest więc bardzo ważnym elementem leczenia ubytków. Pozytywnym efektem tych działań jest przedłużanie życia używanej protezy przy jednoczesnym oszczędzaniu pieniędzy naszego pacjenta. Pamiętajmy, że zakup nowego egzemplarza może być kosztowny. Zawsze warto spróbować ją naprawić, jeżeli tylko jej stan na to pozwala. Dla wielu ludzi to sposób na cieszenie się każdym posiłkiem bez konieczności inwestowania dużych środków we własne zdrowie.

Na co zwrócić uwagę podczas naprawy protez?

Zepsuta proteza to jeden z tych czynników, które mają ogromny wpływ na komfort życia wielu osób. Bardzo ważnym jest więc, by jej naprawa nie trwała zbyt długo. Każdy człowiek przyzwyczaja się do dobrego a jedzenie bez protezy jest jak jeżdżenie autobusem, gdy mamy niesprawny samochód. Niby można, a jednak coś jest nie tak. Korzystając z tej usługi, powinniśmy, więc szczególną uwagę zwrócić na okres oczekiwania. Na drugim miejscu pozostawiamy wiedzę, doświadczenie i narzędzia, którymi musi dysponować każdy specjalista. Naprawa protez nie jest łatwym zadaniem, dlatego przed skorzystaniem z danego punktu warto przeanalizować powyższe kwestie.

Jeżeli zależy nam na czasie, to warto poszukać w kilku miejscach i wybrać punkt, który realizuje tą usługę najszybciej. Pamiętajmy, że kluczowym będzie również cena usługi oraz jakość jej wykonania, dlatego przed dokonaniem wyboru warto przeprowadzić pogłębioną analizę czynników podanych wyżej. Możemy również sprawdzić opinie w sieci lub popytać znajomych, by lepiej zorientować się w rynku.

Czy można zapobiegać uszkodzeniom protezy?

Bardzo wiele osób zastanawia się nad tym jak dbać o swoją protezę oraz czy można zapobiegać jej uszkodzeniom. W wielu przypadkach jest to możliwe i nie trzeba do tego specjalistycznej wiedzy. Wystarczy po ludzku obchodzić się z nią bardziej ostrożnie. Wiele pęknięć i uszkodzeń mechanicznych spowodowanych jest ich upadkiem. To powoduje, że specjaliści mają pełne ręce roboty a pacjenci wydatki, których nie chcą ponosić. Obchodząc się z nią ostrożnie, mamy pewność, że będziemy mogli dłużej z niej korzystać.

Często jednak pomimo wielkiej ostrożności, nie możemy nic zrobić. Po wielu latach użytkowania, naprawa protezy jest konieczna. Pewne elementy bowiem ścierają się i niszczą, co negatywnie odbija się na komforcie użytkowania. Możemy jednak podczas zamawiania skorzystać z dodatkowej usługi, która może zapewnić protezie dłuższe życie. Mówimy tu o wmontowaniu dodatkowego wzmocnienia na górnej części w postaci siatki. Ten element sprawi, że proteza będzie odporniejsza, a co za tym idzie posłuży nam przez dłuższy czas.